Yürüyüş Yapabileceğiniz En Uzun Yol

Dünya'da kesintisiz şekilde yürüyebilmenizi sağlayacak bir yol var desem lakin bu yolun pek kısa olmadığını söylesem!1 dakika


Bulunduğunuz şehirin havalimanına gidip bir uçağa binip buradan Amerika’ya ya da Uzak Doğu’da bir ülkeye gidebilirsiniz ya da herhangi bir limandan bir seyahat gemisine binerek uzun yollar katederek dünyayı gezebilirsiniz. Ya araya bir deniz, okyanus girmeden upuzun bir seyahata çıkmak isterseniz nereden başlamalısınız ve bu serüven nerede bitmeli. Belli başlı duraklar ile bu upuzun yola bakalım! (En aşağıda bulunan ankete katılmayı unutmayın!)

Cape Town

Güney Afrika'nın başkenti Cape Town ile yolculuğumuz başlıyor. Böylesi sıcak ve okyanusyal bir iklime sahip bir ülkede başlayan yolculuğumuzun devamında bizi nereler bekliyor acaba.

Uganda Cumhuriyeti

Belli başı Güney Afrika'da bulunan ülkeleri geçtikten sonra bir diğer durağımız Orta Doğu Afrika'da bulunan Uganda! Ülkenin bayrağını kırmızı, siyah ve sarı yatay çizgiler oluştururken armasının sol tarafında bir ceylan ve sağ tarafında bir tavus kuşu bulunmaktadır. Ülke konumu itibariyle yine son derece sıcak ve bunaltıcıdır. Ülke bir 3. dünya ülkesi olmakla birlikte gelişmiş bir ekonomiye ve sisteme sahip değildir. Şimdi Afrika kıtasının biraz daha yukarılarına çıkma vakti.

Mısır

Sırada ki durağımız Kuzey Afrika'nın incilerinden (şu an çalkantıl zamanlardan geçiyor olsa bile) eski zamanların kadim toprakları, dünya mitolojilerinin birçoğunun çıkış noktası ve kendi kadim mitolojisine sahip ülke, Mısır! Büyük Gize Piramitleri ve Sfenks ile günümüz dünyasında son derece ünlü ve turistik bir ülke olan Mısır ile yürüyüşümüze devam ediyor ve son durağımıza doğru yaklaşıyoruz.

İsrail

Kiminin sevmediği kimin sevdiği para ile kurulan o ülke. Gündemde genelde Filistin'e yapılan saldırılar ile anılan o ülke, İsrail. Afrika'da yukarı doğru geldik Kızıldeniz'e paralel bir şekilde yukarı çıktık, Gize Piramitleri'ni ve Sfenks'imizi geride bıraktıktan sonra Museviliğin topraklarına gelmiş bulunuyoruz ve hayır yolculuğumuz henüz bitmiş değil.

Türkiye

Bu yürüyüşümüzde Türkiye'mizden de geçmekteyiz. Türkiye'ye Kilis üzerinden giriş yaptıktan sonra sırasıyla; Gaziantep'e uğrayıp bir baklava yiyor ardından Kahramanmaraş'a geçip dondurmamızı aldıktan sonra Adıyaman'da biraz mola verip Buhara pilavı ile midemizi doldurduktan sonra Malatya'ya geçip kayısı ağaçlarının arasında ufak gezintiler yapıyor ve kayısılarımızı yanımıza alıyoruzErzincanBayburtRize derken Artvin illinden bir sonraki durağımız olan Gürcistan'a bağlanıyoruz.

Gürcistan

Gürcistan'a kapıda vize alarak girdikten sonra Batum'u geziyor ve Kinetik bir heykel olan Ali ve Nino heykelini gördükten sonra son durağımız olan ülkeye Rusya Federasyonu'na geçiyoruz. 

Rusya (Rusya Federasyonu)

Yolculuğunuzun son durağı ise Magadan, Rusya. Bu son derece uzun yorucu ama tecrübe ve deneyim dolu yolun son durağı ise Rusya oluyor. Tabi Rusya dediysek Moskova değil. Ülkenin en Doğusuna gidiyoruz iyice ve son derece sıcak bir iklimde başladığımız yolculuğumuzu Rusya'nın Magadan bölgesinde son derece soğuk bir soğuk iklimde bitiriyoruz.

  1. Yürüyüş insanı mısındır?

    1. EVET
    2. HAYIR
    20 votes
    Share Your Result

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Yağız Yüzlek<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF