Yeşilçam’ın Efsanelerinden Gülümseten Replikler ve Sahneler

2 dk


Yeşilçam’ın Efsanelerinden gülümseten replikler ve sahneler serisinin ilk bölümü ile başlıyoruz. 

Türk Sineması’na emek vermiş ve bugün Yeşilçam’ın Efsaneleri denilince akla gelen isimlerin gülümseten repliklerini ve sahnelerini hepimiz ezbere biliriz. Filmleri izlerken ya da video paylaşım sitelerinden sadece o repliklerin geçtiği sahneleri izlerken insanın içini ısıtan, ruh halini iyileştiren ve iyi hissettiren o anlar, samimiyetin güzelliğine alır götürür insanı. Bu nedenle de Yeşilçam Filmleri’nin modasının geçmeyeceği herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. 

Hepimizin bildiği repliklerin ve sahnelerin biraz daha dışına çıkarak az bilinenlerle başlıyoruz. 

Münir Özkul - Gırgıriye

En sevilen seri filmlerden olan Gırgıriye'de bir çok usta ismin birarada rol aldığını biliyoruz. Münir Özkul, Adile Naşit, Perran Kutman, Gülşen Bubikoğlu, Ayşen Gruda ve Müjdat Gezen gibi ustaların kah ağlatıp kah güldürdüğü filmde Münir Özkul (Emin) ve Perran Kutman (Sabahat) arasındaki bu sahneyi hatırlayalım. 

Sadri Alışık - Turist Ömer Uzay Yolunda

1973 yapımlarından olan ve Sadri Alışık'ın en sevilen filmlerinden Turist Ömer rolünde olduğu bu filmde; Mr.Spak ile arasında geçen sahnelerden birinde Turist Ömer'in sık kullandığı kelimelerden birini anlamlandırmaya çalışan Mr.Spak'ın şaşkınlığını izliyoruz.  

Adile Naşit - Bizim Aile

Efsane ikililerden olan Adile Naşit ve Münir Özkul'un başrolü paylaştığı Bizim Aile filminde Adile Naşit'in gülme krizine girdiği sahneyi izleyerek enerjimizi yükseltelim. 

Şener Şen - Bak Yeşil Yeşil

1975 yapımı filmde Şener Şen ile birlikte Sevda Aydan, Ahmet Özhan, Hale Soygazi'yi görüyoruz. Sevda Aydan'ın Tijen karakterine hayat verdiği filmde Şener Şen Tijen'in kocası rolündedir. Karı - koca arasında geçen bir diyaloğa konuk oluyoruz.  

Nubar Terziyan - Vahşi Gelin

Gülşen Bubikoğlu ve Cüneyt Arkın'ın başrolü paylaştığı eğlenceli filmde Nubar Terziyan'ın zorlu durumların ardından Mümtaz Ener'le birlikte oynadığı sahnelerdeki unutulmaz repliğine kulak verelim.  

Kemal Sunal - Kılıbık

1983 yapımı komedi filmlerinden olan, Kemal Sunal ve Nevra Serezli'nin başrolü paylaştığı Kılıbık filminin en çok akılda kalan sahnelerinden birinin Kemal Sunal'ın bu halay sahnesi olduğunu söylesek yeridir.  

Halit Akçatepe - Şaban Pabucu Yarım

Türk Sineması'nın en çok güldüren ikililerinden olan Kemal Sunal ve Halit Akçatepe'nin birlikte rol aldığı pek çok film var. Bunlardan biri olan Şaban Pabucu Yarım filminde Halit Akçatepe'nin canlandırdığı renkli Ali karakterinin bir sahnesini gelin birlikte izleyelim.  


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Gizem Torun

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF