Yalnızlığın Karmaşasına Gönül Dayamak

Bir ışık arıyorum, bir umut arıyorum uzun zamandır Aradıkça batıyorum karanlık kuyulara Kimse duymuyor çığlıklarımı Yalnızlık – Nilgün Marmara4 dakika


Yalnızlığın Karmaşasına Gönül Dayamak

Bir ışık arıyorum, bir umut arıyorum uzun zamandır
Aradıkça batıyorum karanlık kuyulara
Kimse duymuyor çığlıklarımı

Yalnızlık – Nilgün Marmara


‘Hiç gün batımlarını izlemedim’ adlı yazım için tıklayın.

Diğer ‘Edebiyat‘ içeriklerine ulaşmak için tıklayın.


Yaşam bütün karmaşasıyla vuruyor biz insanlığa. Yoruyor, üzüyor, kırıyor, acımadan parçalıyor son deme getiriyor. Biz mi fazla alınganız hayat mı fena bilemedim. Yaşam gayelerimin bir bir tükendiğini izliyorum artık. Yoruluyorum genel olarak. Değersizleşmiş, keşfe çıkmaya değmeyecek yollar gibiyim, öyle hissettirildim. Bir yılda ne değişebilir diye soruyorum kendime ve o bir yıl içerisinde hayretler içerisinde izlediğim kopmalara şahit oluyorum. Arkadaşlarım gidiyor, sevdiklerim gidiyor, şehirler terk ediyor. Evet evet yanlış duymadınız şehirler bile yüzünü dönüyor. Çok çabaladım, hayatın macerasından çok yoruldum tek bırakıldığım şehre yaslanmayı denedim, kabul buyurmadı koca kentin omuzları, dikendi dört bir yanı. 

İnanmak çoğu zaman bir kurşun misali. Deliyor yaranın içinde döne döne çıkış kapısına yöneliyor. İnanamıyorum, hiçbir yağmura, gülümseyen güneşe, kasvete dönüşen geceye… Yolcuymuş gibi, hepsi birer yolcu. Birazda hislerimi yalnızlıklarıma bağlıyorum sanırım… Yüzüstü bırakılmalarıma. Hayatlarına dokunduğum insanların hikayelerine dokunduktan sonra işlevim bitene kadar sömürülüyor duygularım. Yüreğime de çok kırgınım. Sen nesin sırtlanmaya çalışıyorsun gördüğün her acıyı? Üzülme boşa. Giden hüzünle dönseydi nice niceler dönerdi, boşa kırılma. Boş bir tanem boşa çaban.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Meyli Vural

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici!

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen web sitemizi beyaz listeye ekleyerek bizi desteklemeyi düşünün.

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF