Waifair Skandalı!

4 dk


  • ABD'de e ticaret sitesi Waifair hakkında skandal bir iddia ortaya çıktı. Eşya, mobilya üzerine satışlar yapan site, sattığı ürünlerle koyduğu etiket fiyatları arasında fahiş bir fark olduğu gözlemlendi. Bunun üzerine site üzerinden çocuk ticareti yapıldığı iddiaları gündemi sarstı.

Site, sattığı ürünleri fahiş bir şekilde fiyatlandırarak kafalarda soru işareti bıraktı.

Aynı iddia Trendyol firması üzerinden satış yapan bir satıcı tarafından da ortaya atıldı. Sami Değirmencioğlu adlı bu şahıs çocuk kıyafetlerini resimde görüldüğü gibi inanılmaz fiyatlarla satıyor. Gündem bununla da sarsılırken akıllara çocuk ticaretinin ülkemizde de olabileceği düşünceleri yer etti.

WAYFAİR AÇIKLAMA YAPTI!

Sattıkları ürünlerle fiyatların eşdeğer olduğunu savunan site, ürünleri kaldırarak isimlendirme konusunda düzenlemeye gidileceğini açıkladı.

TÜRKİYE AYAKTA!

Tüm bu iddialar üzerine ülkemiz bu konuyu gündemin en üst sırasına taşıdı. Trendyol gibi uygulamalarda da satıcıların benzer fiyatlandırmalarıyla kafalar karıştı. Bu yüzden herkes ülkemizde bu tarz girişimlerin olabileceği konusunda diken üstünde. Ailelere çocukları konusunda titiz olmaya ve çocukların üstleri uygunsuz biçimde sosyal mecralarda paylaşılmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Anıl Pakoğlu<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF