Uzaktan Eğitim Veren Platformlar

Evdeyken kendimizi nasıl geliştireceğiz? 1 dakika


Sizler için uzaktan eğitim alabileceğiniz online eğitim platformlarını listeledik.

Yeni Chrome Güncellemesi: Chrome 83 Sürümü adlı yazım için tıklayın…

1.Udemy

Öğrenciler ve yetişkinlere yönelik çevrimiçi öğrenme platformudur. Yazılımdan psikolojiye birçok alanda eğitimlere erişebilirsiniz. Ücretsiz eğitimler sertifika vermiyor fakat ücretli eğitimlerin sonunda sertifika alabilirsiniz.

2.Khan Academy

2006 yılında Salman Khan tarafından "herkese, her yerde, dünya standartlarında, bedelsiz eğitim" sloganıyla kurulmuş tamamen ücretsiz bir eğitim kuruluşudur. İlkokuldan üniversite seviyesine binlerce ders videosu, yüz binlerce alıştırma, seviye tespit sınavı ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Ayrıca Khan Academy'nin gelişimini konu alan, Salman Khan'ın yazdığı "Dünya Okulu" kitabını okumanızı tavsiye ederim. Size pes etmediğiniz zaman neleri başaracağınızı anlatan güzel bir kitap.

3.Bilgeiş

BilgeIş, 17 Aralık 2015 tarihinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin desteği ile hayata geçirilmiş bir projedir. Amaç, herkese 100 adet çevrim içi dersi ücretsiz olarak sağlayabilmektir. Derslerin tamamı bilişimle ilgilidir. Bir eğitimin içerisinde ödevler ve projelerle karşılaşabilirsiniz. Başarı puanınız yeterli olduğu takdirde sertifika alabilirsiniz.

4.İstanbul İşletme Enstitüsü

İstanbul İşletme Enstitüsü, öğrencilerin yeni bakış açıları kazanması, mesleki becerilerini geliştirmesi ve belirli bir alanda uzmanlaşmaları için oluşturulmuş uzaktan ve örgün eğitim sunan bir kuruluştur. Uzman hocaların hazırladığı canlı eğitimlere katılıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğitimlerin içerisinde çeşitli ödevler ve sınavlar bulunuyor, yeterli başarıyı gösterdiğiniz zaman sertifika alabiliyorsunuz. Canlı eğitimler dışında önceden hazırlanmış videolu eğitimlere de ulaşabilirsiniz.

5.Vizgo Akademi

Vizgo Akademi'de 600'den fazla mikro eğitim yer alıyor. Ücretsiz veya ücretli eğitimlere katılabilirsiniz. Yıllık sadece 90 TL'ye bütün eğitimlere erişim imkanı sağlıyor.

6.BTK Akademi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) bilimsel, teknolojik ve sürekli kendini yenileyen eğitim anlayışı ile Kurumumuza, sektöre ve Ülkemize katkı sağlayacak alanında öncü, tanınmış, güvenilir ve saygın bir eğitim merkezi oluşturmak amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan'ın öncülüğünde 2017 yılında kurulmuştur. “Bilginin Adresi” sloganıyla yola çıkan BTK Akademi, özellikle bilgi teknolojileri alanında oluşturduğu dijital eğitim portali ile tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyor. BTK Akademi bünyesinde bütün derslere ücretsiz bir şekilde ulaşabilir, dersleri tamamladıktan sonra katılım sertifikası veya başarı sertifikası alabilirsiniz.

Eğitim hayat boyu devam eden bir süreçtir. Eğitim alabilmemiz için illa okula veya bir kurumda kursa gitmemiz gerekmiyor. Evde de eğitim alabiliriz. Corona virüsün belki de bizi öğrettiği en güzel şeylerden biri uzaktan eğitim. Evet uzaktan da eğitim vardır ve mümkündür. İçinde öğrenme isteği olan herkes her şeyi her yerde öğrenebilir. Kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu yazımızda size tanıttığımız uzaktan eğitim veren platformları inceleyebilir, kurslara kayıt olabilir ve sertifika alabilirsiniz. İçinizdeki öğrenme isteğinin ömür boyu sürmesi dileğiyle...


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Elif Ünal<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF