Ülkemizde Severek İzlenen ve En Çok İlgi Gören 8 Youtuber

11 dakika


Özellikle son yıllarda büyük rağbet gören, çektikleri içeriklerle milyonların ilgisini kazanan sizlerinde yakından tanıdığı 8 youtuber ‘ı sizler için derledim…

1- ENES BATUR SUNGURTEKİN

13 milyon aboneyle Türkiye’de en çok ilgi gören Youtuber ‘ların başında geliyor. Çektiği ilginç içerikler yanında çıkardığı şarkılar (Dolunay) ve challenge’lar, ayrıca oynadığı sinema filmleri, (Enes BATUR: Gerçek Kahraman, Enes BATUR: Hayal mi, Gerçek mi?) vlogları, takipçileri ve sıkı fanları tarafından gayet başarılı bulunuyor. Onu sevmeyen kesim fazla olsa da yaptığı işe yıllardır kendisine karşı olan kesime kulaklarını tıkayarak devam ediyor diyebiliriz…

2- ORKUN IŞITMAK

Gerek ilginç içerikleri gerek en zor olanları denemesi ve ayrıca ünlülerle çektiği içeriklerle zirvedeki Youtuber ‘lardan bir tanesi… 18 Nisan 2010 tarihinde kurduğu kanalına aktif olarak devam eden Orkun IŞITMAK sıkı takipçileri ve sevenleri tarafından büyük ilgi görüyor. Youtube kanalının yanı sıra EXATLON CHALLANGE’ın sunuculuğunu da yapmıştır. Güncel abone sayısı 7,29 milyondur.

3- KAFALAR

Atakan ÖZYURTFatih YASİN ve Bilal HANCI‘nın olduğu KAFALAR ekibi 2015 yılında kuruldu. 6.6 milyon abonesi olan kanal, sevenleri tarafından büyük ilgi görüyor. Cüzi miktarlarla gün geçirme challange, kışkırtma videoları ve enteresan oyunları, (kral-vezir, dev monopoly, hesap kimde, vampir-köylü vb) içeriklerinin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Ayrıca 2018’de vizyona giren Kafalar Karışık adında bir sinema filmleri bulunmaktadır.

4- DELİ Mİ NE?

Deli Mi Ne? adlı lakabıyla bilinen Fester ABDÜ, Youtube’da zor olan her şeyi denemesiyle biliniyor.       (kırık cam üzerinde çıplak ayak yürüme, yerin altında 24 saat kalma vb.) 6,3 milyon aboneye sahip olan Fester ABDÜ ayrıca İstanbul Vodafone Arena’da oynanan Liverpool-Chelsea UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde sahaya atlayarak maçın bölünmesine neden olmuştur ve gözaltına alınmıştır bunun yanı sıra takipçi kaybına da uğramıştır.

5- REYNMEN

Reynmen adıyla bilinen Yusuf AKTAŞ, çektiği vloglar, oyunculuğu ve şarkılarıyla tanınmaktadır. Youtube’da 6,1 milyon takipçisi bulunmaktadır. Özellikle çıkardığı Leila, Ela, Derdim Olsun gibi şarkılarıyla büyük ün kazanan Reynmen genel itibariyle verdiği bir röportajda kendini hiçbir kalıba sokmak istemediğini, sevenlerine güzel gelen her şeyi yapmaya çalıştığını belirtmiştir.

6- RUHİ ÇENET

Tarih bilgisi ve kültürel donanımının yanı sıra araştırmaya, okumaya, gezmeye olan merakı videolarında onu öne çıkaran özelliklerden sadece birkaçıdır. Ruhi ÇENET, gerek ülkeler ve devlet adamları hakkındaki şaşırtıcı içerikleri gerek gizem ve sır dolu olayları aydınlatması ile sevenlerine çok faydalı içerikler sunmaktadır. Üniversite eğitimini Hindistan’da tamamlayan ÇENET, 2011 yılında youtube da içerik üretmeye başlamış ve sevenleri tarafından büyük ilgi görmüştür. 2020 yılı itibariyle abone sayısı 4,7 milyondur.

7- BARIŞ ÖZCAN

Belki de bu alandaki en kaliteli içeriklerin sahibi olan ÖZCAN, bilim, teknoloji ve sanata dair içerikleri büyük bir özveriyle tane tane her yönüyle anlatmaktadır. 13 Eylül 2014 tarihinde Youtube dünyasına giriş yapan Barış ÖZCAN, 2016 yılında Youtube’un Dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri olmuştur. Bilgisel donanımı, çok okuması ve herkesi buna yönlendirmesi, bilim dünyasıyla yakından ilgilenmesi onu bu alanda sevenlerin sayısını da fazlalaştırmıştır. Güncel abone sayısına bakacak olursak 4,4 milyondur.

8- BERKCAN GÜVEN

Bege lakabıyla bilinen, Berkcan GÜVEN vine da çektiği videolar ile tanınmıştır. Hem röportajları hem de değişik içerikleriyle sevenlerinden büyük beğeni toplayan GÜVEN, şarkılarıyla da büyük bir ün kazanmıştır. Yeniden, Youtube Benim İşim adlı diss şarkısı ve 3 hafta önce çıkardığı SPACEJUMP bunlardan bazılarıdır. Ayrıca Cristiano RONALDO ile yaptığı Crossbar Challenge videosu büyük ilgi görmüştür. Bege’nin güncel abone sayısı ise 4 milyondur.

Listemde olmayan ve Youtube alanında büyük ün sahibi olan birçok Youtuber olduğu da bir gerçek ama sizler için sıraladıklarım sadece bunlardan bazıları. İYİ OKUMALAR 🙂

Türkiye’de “En İtibarlı Meslekler” Listesi Yayınlandı adlı yazım için tıklayın…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Anıl Pakoğlu<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF