Ücretsiz Online Eğitimler

Hayatımıza değer katacak online eğitimler. Ücretsiz online eğitimlere birlikte göz atalım. CV’lerde bir adım öne çıkalım. 7 dakika


  Hızla ilerleyen çağa ayak uydurmamız gittikçe zorlaşıyor. Tam zamanlı çalış, eve dön, uyu; sabah tekrar aynı döngü. Sürekli tekrar eden olayların arasında kaybolup gidiyoruz. Kendimize küçük bir anı ayırmayı bile ihmal ediyoruz. Hâlbuki insan kendi için vakit ayırdığında, kendiyle baş başa kaldığında, kendine bir şeyler kattığında daha mutlu olur. Kendini daha iyi hisseder. Özgüveni artar. İşte bunun için size yoğun ve koşturmayla geçen hayatınızda bile kendinize kısa bir zaman ayırıp hayatınıza çokça yenilik katabileceğiniz online eğitimlerden bahsedeceğim. 

    Online Eğitim Nedir? 

  Kısaca bahsedecek olursam dünyada 1927 yılında ortaya çıkan bir fikirdir. O zamanlar internet  olmadığı için mektupla olması konuşuluyordu. Fakat ‘öğretmensiz eğitim olmaz’ düşüncesiyle bu fikir hayata geçirilemedi. 1992’de açıköğretim liseleri faaliyete geçti. 2016’dan bu yana ise online eğitimler yaygınlaşmaya başladı. 

   Online Eğitimin Avantajları 

  • Tam zamanlı çalışsanız bile gününüzün sadece bir saatini ayırarak eğitimlere katılabilirsiniz.
  • Çocuklarınız olduğunu varsayalım. Onları kimseye bırakmak zorunda kalmadan eğitim alabilirsiniz.
  • Canlı derslere katılma zorunluluğu olmadığı için kendi programınıza göre ayarlama yapıp, dilediğiniz vakitte ders tekrarını izleyebilirsiniz.
  • Akıllı cihazınız ve aktif internet bağlantınız olması yeterlidir. Diğer ders materyalleri için ücret ödemezsiniz.

   Tavsiye Edebileceğim Online Eğitim Siteleri 

1. İstanbul İşletme Enstitüsü 

   Online eğitim alabileceğiniz en iyi sitelerden biridir. Neredeyse birçok eğitimi ücretsizdir. Uzman eğitmenlerle eğitim fırsatı yakalıyorsunuz. Materyallere ücretsiz erişim sağlayabiliyorsunuz. Ödevlerle konuları pekiştirebiliyorsunuz. Ben de buradan birçok sertifika aldım. Hâlâ eğitimlere katılmaya devam ediyorum. Serfikalar için bir miktar ücret ödüyorsunuz ancak MEB onaylı olduğu için tüm kurumlarda geçerlidir. Yani ödediğiniz ücrete kesinlikle değiyor. Mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim. Muhakkak kendinize göre bir şeyler bulacaksınız.

2. Udemy

   Udemy’i az çok hepimiz duymuş ya da reklamlarıyla karşılaşmışızdır. İçerisinde tamamen ücretsiz diyebileceğim bir eğitim yok ama ücretleri de çok yüksek miktarda değil. Herkesin cebine hitap edecek şekilde cüzi miktarlarda bize eğitim fırsatı sunuyor. Fakat Udemy’nin sertifikalarının maalesef bir geçerliliği yok. Sadece yetkinliğinizi arttırıyor. Mesele Excel Eğitimi aldığınız zaman CV’nize yetkinlik olarak ileri seviye excel bilgisini girebilirsiniz.

3.Google Dijital Dersler

   Google’da bize ücretsiz online eğitimleri ve sertifika imkanı sunuyor. Bu sertifikalar resmi geçerliliğe sahip. Fakat ilk iki siteye göre içerisinde daha az ders bulunuyor. İçerisinde toplam 25 ders bulunuyor. 

    Benim size mutlaka tavsiye edebileceğim üç site bunlar. Bunların yanı sıra üniversitelerin de sertifikalı online eğitim programlarına katılabilirsiniz. Böylece istediğiniz üniversiteden sertifa almış olursunuz. Bu eğitimlerin ücretli ve ücretsiz olması ya da  fiyatının ne kadar olduğu üniversiteden üniversiteye değişiklik gösteriyor. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Hayatınıza bir şeyler katabilmesi dileğiyle…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Mihriban Pekgöz<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF