Ücretsiz En İyi 3 Video Montaj Programı

2 dakika


Ücretsiz En İyi 3 Video Montaj Programı

Özellikle dijital medyanın gücünün arttığı son yıllarda, artık video çekim ve montaj işleri ile uğraşmak için profesyonel olmaya gerek kalmadı. Herkes artık kendi evinde bir kanal sahibi, bir vlogger olabiliyor. Hal böyle olunca eğer ki kaliteli işler çıkarmak istiyorsanız en azından temel olarak video montaj işlerinden anlamanız gerekiyor. Bu yazımızda sizler için en iyi 3 video montaj programını inceledik. Sondan başa doğru giden bu sıralamada, en basit işlerden en komplike olanına kadar sizi tatmin edecek uygulamalar. Daha fazla uzatmadan yazımıza geçebiliriz. 


Sadece Tek Mekanda Çekilen 3 Film adlı yazım için tıklayın…


3) Shotcut

Listemize Shotcut ile başlıyoruz. Eğer ki daha önce bu tarz bir program kullanmadıysanız, başlangıç olarak kendi kendinize çözmekte pek de zorluk çekmeyeceğiniz bir program. Yeni başlamış iseniz, ihtiyacınız olan temel basit montaj yapmak ve hızlı adapte olabileceğiniz bir program arıyorsanız Shotcut tam size göre. Eğer ki biraz daha ileri düzeyde işler çıkarmak istiyorsanız, yazımızda ki diğer programlara bakmanızı öneririm.

2) Hitfilm Express

Biraz daha orta ve ileri seviyede işler çıkarmak istiyorsanız Hitfilm Express aradığınız uygulama. Daha önceden Adobe Premiere ile Adobe After Effects kullandıysanız çabuk aşina olabileceğiniz bir program. En büyük artısı sektörün başını çeken Adobe’un en çok kullanılan iki programının tek bir programda birleşmesi, üstelik biraz daha basit bir ara yüzle. Eksi yönü ise ücretsiz kısmının yanında ücretli kapalı paketleri ve Pro versiyonu da yer alıyor. Eğer ki profesyonel işler için gerekliyse, ücret vermeniz gereken paketlere ihtiyacınız olabilir. Fakat yazımızın son programını da okumanızı öneririm.

1) Davinci Resolve 16

Listemizin birinci sırasında, kullanan herkesin ücretsiz olduğuna inanamadığı program; Davinci Resolve 16! Eğer ki profesyonel, komplike işler çıkarmak istiyorsanız aradığınız program bu. Diğer profesyonel işlerde kullanılan programlardan en büyük özelliği, o programların hepsinin tek bir yerde olması. Ara yüzünün altında sekme sekme olarak ayrılan bu programda; video montajını yapabileceğiniz Edit kısmı, hızlı kurgular için Cut kısmı, renk ayarlarınızı yapmanız için Color kısmı, hareketli efektlerinizi yapmak için Fusion kısmı ve ses kurgusunu yapmanız için Fairlight kısmı bulunmakta. Anlayacağınız yok yok! Ayrıca film sektöründe Color işleri için sık tercih edilen bu programda neredeyse her şeyi ücretsiz yapabilirsiniz. Ücretli versiyonu da mevcut fakat ufak tefek database seçenekleri ve birkaç eklenti dışında ücretsizinden çok farkı yok. 

Bu yazımızda amatör olarak da, profesyonel olarak da kullanabileceğiniz ücretsiz montaj programlarını inceledik. Umarım yararı olmuştur, yorumlarınız ve önerileriniz için yorumlarda bekliyor olacağım. Bir dahaki içerikte görüşmek üzere!


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Yusuf Emre Can<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF