Türkiye’de taciz : Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği sağlanmadıkça , tacizi konuşmaya devam edeceksiniz. 13 dakika


 Bakın, bu gündemler tüm Türkiye’de açlığın da krizin de öğrencilerin yaşadıkları , işçilerin yaşadıkları sıkıntıların da önüne geçiyor. Hayran hayran izlenilen lüks yaşamların kendi içlerindeki avam dilinin anlaşmazlıklar sonucu yaşadığı bu tip sıkıntıları bir de benden dinleyin. Hedef kitlemiz belli, iq’su 90 üzeri olan , farklı bakışaçıları geliştirebilen insanlar.

Taciz tecavüz gibi beden ve onay hakkı ihlali olan  her şeyin artık gündeme geliyor olması mutluluk verici, şov dünyası tacizi 90lı yıllardan beri meşrulaştırıyor elbet. 29 yaşındaki bir kızımızın da bunu biliyor olduğunu biliyoruz. Parasız kalmış eski bir oyuncuyu klibinde oynatıyorsan parasını verecektin, vermediysen onun babyboomer kafasıyla senden parasını beden işçiliğiyle tahsil etmek istemesi babyboomer jenerasyonun bir gerçeği.

Doğru demiyorum bak , katılma ihtimalim yok o şahısa :  bu ülkede 15 yaşında evlenen çocuklar da gerçek, öldürülen transseksüellerin de yaşamları gerçek. Sorunlar da gerçek o jenerasyonun para tahsilatı için sevişmeyi bir karşılık gördüğü de bir gerçek. 

Hiç duymamıştım Ece Ronay diye birini. Fenomen şarkıcı diye bir şey yoktur. Fenomenlerin  performans sanatı mevcuttur sanırım kızımız da bunu güzel yapmış, helal olsun. 

Babyboomer bir yılda 2. Taciz, tecavüz vakasıyla kendisinin sugardaddy bayrağını sürdürecek bir ilişki için ne kadar yaşlandığını da Alalade göstermiş. 

Kusura bakmayın Şeyma Subaşı hikayesinden beri hepiniz sugar daddy işini zaten kafada onayladınız. Geçmişin kart zamparaları oldu sugardaddy. Şarkı falan yapıp , sugardaddylik hakkında çoluk çocuk dans ettiniz hepiniz. 

( sugardaddy yaşlı bir erkeğin her ihtiyacını karşıladığı bir genç kızın da onun her ihtiyacını karşılaması hali. Aynısının sugarmommy versiyonu da var)

Kızımızı tebrik ederim, kimse kimseyi taciz ederek meşruiyetini koruyamaz ve ortada olan her bilgi büyük bir özür sebebi.

Söz değildir taciz, ISRARDIR  asıl taciz ! 

Lakin şov dünyası, önüne düşmüş  Mehmet Ali Erbil ‘i , Erol taş’ın muhteşem tecavüzcü tahtına oturtan muazzam bir oyun sergiliyor. 

Evet de bunlar iyi şeyler. Erol Taş çocuklarına tek başına bakan bir adamdı, böyle yaşadı, yaşattı. 

Ece Ronay dediğimiz kızcağız da şarkısını patlattı üstelik tüm Türkiye’de patlattı. 

Zamanı da elbet böyle bir tacize denk geldi diye çok talihli… her şerde bir hayır vardır sanki.

Bu tip davaların ülkede tacizin meşrulaştırılamayacağına dair bir açılım yaratabilme ihtimali yanında , teşhirciliğin taciz sonucunda ne gibi anlamlar kazanacağı merak konusu olur.

Yani başka başka yapın şu işleri ünlüler!  Ünlü birinin şov amaçlı sahne kostümüyle halk içinde dolaşması teşhir sayılmaz yüklemesi  yapamıyorsunuz! 

Gelişmek istiyoruz : en gelişmiş İngiltere’de kızların sarhoş olma durumunda tecavüz meşru. 

Sexy göründüğünüzde de ateşli isteklerde bulunulması ilkel beyinlerin bir iletişim biçimi. 

Geçen gün 15 yaşında satıldığı adamla televizyona çıkmış ve 12 yaşından  beri sistematik tecavüze maruz bırakılmış istismar edilmiş bir kızı izledik. 

Çukurdan da beter bu tablo. 

Yönetemediğiniz krizlerle , insanların , mağdurların haklarını bir biçimde gasp ediyor olabilirsiniz. 

Taciz rest kabul eden bir durum değildir biliyor musunuz? Normal kılığımla dolmuşta bir adam popomu ellediğinde donup kaldıktan hemen sonra bağırıp onu dışarı attırdığımda elim ayağım titriyordu. 

Birkaç gün de titremeye devam etti. 

Hak dediğimizin içinde hiç bir tarafa haksızlık edilmiyor mevzu analizlerde ün tahlil edenlerse , herkes hakettiğini alıyor. 

Ünlüyseniz daha çok kazanıyorsunuz da diyebiliriz. Kimse kaybetmiyor toplumun algısından başka…

NASIL DA PATLATTINIZ GÜNDEMİ ✌🏼

Şimdi size bir kaç gerçek : 

  1. 4 yaşındaki Leyla’nın istismarcı katilleri  serbest!
  2. Musa Orhan denilen ve bir genç kızın tecavüz sonrası depresyonla ölümüne sebep olan Şahıs ona hakaret eden güçlü ve ünlü kadınlardan para tırtıklıyor. 
  3. Bir genç kızın, oğlu tarafından çekilen  görüntülerine ulaşmış bir insan müsveddesi kızın intiharına sebep oluyor 
  4. Murat Boz’un sahnede pantolonunu indirdiler. 

MESELE BEDENSE, onaysız ne el sıkabilir ne saçının teline dokunabilirsin. Onay almaya çalışanın dili kabaysa engeller, şikayet edersin. Zaten görüntüleri milyonlarca izlenmiş bir fenomenin görüntüleri yaydırma tehdidiyle bir işi olamaz yani. Savcılık görseydi de davayı, sonunda çıkıp şöyle GÖĞSÜNÜ GERE GERE , “İŞİME PARA KAZANDIRMAK UĞURUNDA YAYMADIĞIM VE BUNA RAĞMEN KAZANDIĞIM BU DAVAYI TÜM SESSİZLERİN SESİ OLMAYA ADIYORUM “ DESEYDİNİZ. 

Bireyden bireye farklı tabi durum. Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayamazsanız taciz nedir öğrenemeyeceksiniz. 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

N.söz Uçar<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF