Tünelin Ucundaki Işık

3 dakika


Good Will Hunting izlediğim en güzel filmlerden. Dahi bir genç ve onun tecrübeli bir klonu gibi olan terapisti arasında geçen diyaloglar filmi sevmem de en büyük etken. Matt Damon ve Robin Williams gerçekten harika performanslar sergilemişler. Film de bu dahi gencin insan ilişkilerine ve hayata bakış açısına bakıyoruz. Aslında bir bakıma aklın kalple olan ilişkisini inceliyoruz.

Filmde karakterler derinlemesine işlenmiş. Sinematografik olarak da yönetmen gerçekten iyi iş çıkarmış. Kendimizi filmin dünyasına çabukça adapte ediyoruz. Filmde ki birçok unsur aslında gündelik hayatta milyon tane düşünceyle boğuşan bizlere hiç de yabancı gelmiyor.

Genel bir çıkarım yapacak olursa filmden de ziyade tünelin sonundaki ışığa odaklanmalıyız. Öyle ki bu ışık cılızsa duyguk güçlendirmeli yollar çetrefilliyse aklımızla üstesinden gelmeliyiz.Orkestra beraber çalmayı öğrenirse bir harmoni yaratır. Oyuncular takım oyunu oynarsa başarıyla tanışır. İyi bir film iyi bir yönetmen iyi bir oyuncu kadrosu ve iyi bir senaryo ile mümkün hale gelir. Uzun lafın kısası ”hissedin ve dinleyin”.
Bu arada filmi kesinlikle tavsiye ederim.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF