TDK’da Sen Tanımı

Cem Adrian'ın "Herkes gider mi?" diye sorduğu, Fatma Turgut'un "Böyle gitme nolur!" diye yalvardığı Sen'sin. 4 dakika


TDK’da Sen Tanımı

Cem Adrian’ın “Herkes gider mi?” diye sorduğu, Fatma Turgut’un “Böyle gitme nolur!” diye yalvardığı Sen’sin.


‘Hiyerarşik Aşk Denemesi’ adlı yazım için tıklayın.

Diğer ‘Edebiyat‘ içeriklerine ulaşmak için tıklayın.


Aklına gelen tüm destanların kahramanı, yatmadan önce anlatılan masalların esas kişisi sensin. Aslı inkar edilmek istenen Kerem, çöllere nam salmış Mecnun da. Kaçtığım gerçekliğin imdadısın. 

Bir vücuda hapsolmadan önce üflenen ruhsun. Gözle görünen eksikliklerden münezzeh varlığın. Gece çaresizlikten buruşan ruhuma sığınaksın. Sigaranın son nefesi gibi, son olduğu için en derine çektiğim sensin. En sevdiğim şarkılardaki kanun solosu ya da keman resitalinin can alıcı yerisin. Cem Adrian’ın “Herkes gider mi?” diye sorduğu, Fatma Turgut’un “Böyle gitme nolur!” diye yalvardığı Sen’sin. 

Beyrut’ta benliğini ucuz meyhanelerde kaybeden bedevilere pusulasın. Sana tutunan yıldızlar aşar, bilmelisin. Uzayıp giden yaz gecelerinin huzurusun. Hafifçe esen rüzgar, tenime narince dokunan yağmursun. Senede bir gidilen o köy evinin balkonunda kahve ikram edilecek olan misafirsin. Daha gelmemişsen de bir gün elbet geleceksin.

Sen uzun yıllar aşıp, yollarımı rotasız ezberleyip bana geldiğinde vücudum sağlam ama ruhum yara içinde olacak. Görünmeyen her yarama tabip olamayacağını bil. Yine de bırakma ellerimi. Yalnızlığıma dal bir haydutçasına. Emir kipiyle darma duman et kurumsallaşmış hayatımı. Zaman hükmünü yitirinceye dek okşa saçlarımı .

Geleceğimi sana yolluk yaptım. Geleceğini hayallerime müjde verdim. Yorgan çek geçmişime. Sil nakışlanmış acının iğne darbelerini. Kalbimi dağlayan ne varsa eterle, uyanamasın daha. Kapısı açık bir kafeste yaşamak adına nefes alıp veren bir serçe gibi gönlüm, el et özgürlüğüme.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Janserey Beyza<span class="bp-verified-badge"></span>

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kahve ile okurken kahve ikram edileni okumak müthişşş inşallah ikram etmek nasip olur sizede Janserey Hanım

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF