Taylandlı Kadın, Kedisinin Mantar Enfeksiyonu İçin Zerdeçal Uyguluyor ve Kedi Yanlışlıkla Sararıyor

Tayland'dan Thammapa Supamas, mantar enfeksiyonunu tedavi etmek için zerdeçal uygularken yanlışlıkla kedisini sarıya çevirdi.8 dakika


Hiç gerçek bir Pikachu kedisi gördünüz mü? Eğer yapmadıysanız, uzmanlara danışmadan evcil hayvanlarınıza bunu yapmanızı tavsiye etmediğimiz konusunda sizi uyarmalıyız. Tayland'dan Facebook kullanıcısı ve kedi meraklısı Thammapa Supamas, mantar enfeksiyonunu tedavi etmek için zerdeçal uygularken yanlışlıkla kedisini sarıya çevirdi.

Bu zavallı kedinin mantar enfeksiyonu vardı.

Bu yüzden sahibi onu tedavi etmek için zerdeçal uyguladı.

Supamas, kedisinin enfeksiyonu konusunda endişeliydi, bu yüzden annesinden tavsiye istedi. Enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bir Hint baharatı ve şifalı bitki olan zerdeçal uygulamayı önerdi. “Kedim Ka-Pwong'da saçkıran vardı, onu iyileştirmek için her şeyi yaptık ama hiçbir şey işe yaramadı. O zaman annemin zerdeçal kullanma fikri vardı. Supamas,  ilk başta, saçkıranın üzerine boyadı, ancak çok fazla şey kaldığı için gelecekteki mikozları önlemek için tüm vücudu boyamaya karar verdi.

Ne yazık ki, zerdeçal uygulaması tüylerinin rengini değiştirdi, ancak işe yaramış gibi görünüyordu.

Ancak, bu Hint baharatı Ka-Pwong'un farklı beyaz tüylerine uygulandığında hemen sarıya döndü. Dahası, sorun, farklı rengin yıkanmayacağı için yıkanmaya geldiğinde ortaya çıktı. Enfeksiyonun daha fazla yayılmasını önlemek için tüm vücudu zerdeçal ile kaplandığında, zavallı kedi sarı bir yaratığa dönüştü. Pokemon animasyon serisindeki Pikachu gibi. “Kedim artık sarardığını bile bilmiyor olabilir. Şimdi kedi neşeli ve her zamanki gibi çok yiyor. "

Ancak, zavallı kedi sarıya döndü.

Herkesin endişesine göre, sahibi insanlara Hint baharatının Ka-Pwong'un enfeksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olduğuna dair güvence verdi. "Kaşıntıyı azalttı ve yara bölgesini yalamadı." Ancak veterinere danışmadan tedavi tekrarlanmamalıdır. Supamas, renginin 3 ay içinde kaybolacağını ve tüylerinin renginin değişeceğini umduğunu söylüyor. "Umarım mantar tedavi edilir, yine de kedimin de beyazlaşacağını ummam gerekiyor."

Zerdeçal uygulamadan önce ve sonra şöyle görünüyordu.

Sahibi, kedisinin Pikachuya benzediğini düşünerek Photoshop programı ile Pikachuya dair birkaç özellik ekleyip fotoğrafını çekti.

Yanlışlıkla yaptığı hatanın fotoğraflarını yayınlamaya karar verdi ve dünya çapında binlerce paylaşım, beğeni ve yorum aldı. Birçoğu komik  buldu ve Ka-Pwong'un Pikachu'ya benzediğini kabul etti. Supamas, karaktere daha da benzer görünmesini sağlamak için fotoğraflarına anında birkaç grafik özelliği bile ekledi.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Hüner Biber<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF