SOMA SİYASETİ SINIFTA KALDI.

Soma'nın malum kaderi olan 13 Mayıs 2014'den bu yana gelişmeler ilçemizi yordu. Siyaset tamamen sınıfta kaldı. Soma'da ehli sahibi kişiler tarafından yönetilmelidir.6 dakika


        Soma’da siyasiler 13 Mayıs 2014 tarihinden bugüne sınıfta kalmışlardır.  Bürokratlar, STK’lar sınıfta kalmıştır. Artık Soma’da var olan tüm siyasi anlayışlar (parti başkanları, yöneticileri, sendikalar, stklar v.s v.s) Miladını doldurmuştur.

 

Soma artık doymuş bürokratlardan, doymuş siyasilerden, doymuş STK’lardan bıkmıştır. Soma’nın siyasetçileri ayaklarına kadar gelen fırsatı sırf kendi çıkar ilişkileri için ellerinin tersleri ile itmişlerdir “bize dokunmayan yılan bin yaşasın” felsefesini uygulayarak yine aynı kişiler yine aynı siyasetçiler yine aynı bürokratlar, yine aynı para ağaları tarafından yönetilmeye icazet altında yaşamaya kendilerini mahkum ettikleri gibi Soma halkını da mahkum etmişlerdir.

 

Artık Soma’da doymuş yöneticiler yerine genç insanlara heyecan katan yeni ve istekli yöneticiler, liderler getirilmeli kitleleri arkasından sürükleyebilecek halkın kendi içinden olan, Avukat, Doktor, Mühendis, Muhasebeci, Iş adamı gibi değil de halkın sınıfından Öğretmen, Işçi olan Market değilde bakkal olan genç dinamik  kişiler olmalıdır. Siyasal itibar sınırları belirleyip kendi kişisel hırsları yüzünden siyaseti sosyal statü ve cüzdan arasına sıkıştıran bir anlayışı yok sayan bir tavır almak en ilkeli siyaseti ortaya çıkaracağı kuşkusuzdur. Kimlikler birer esarettir, kimlikler üzerinden siyasi politik bir tutum almakta doğru değildir.

      Soma artık birbirine gebe olan partilerden ve yine birbirine karşıymış görünen yapıların birbirine gebe olan parti yöneticilerinden arınmalı gerçekten memleketi için mücadele eden yöneticilere görev verilmesini istemekte sonuna kadar haklıdır.
Bu karanlık yüzlerden kurtulmak Soma’lıların boynunun borcudur artık, kendini siyaset yapıyormuş gibi gösterip bir dalı bile kıpırdartmaktan aciz yöneticiler lütfen artık hangi parti olursa olsun o oturdukları koltukları bir an önce terk etsinler ve mümkünse seçimlerden sonra kongrelere hazırlanıyorlarsa lütfen aday olmasınlar çünkü a parti b parti c parti fark etmiyor hangi partinin yöneticisi olursanız olun artık hepiniz için siyaset, siyaset yapma, siyaset üretme samimiyeti bitmişdir. Elinizi attığınız dal kuruyor halka hiç bir şey veremiyor hiç bir heyecan yaratamıyorsunuz. Lütfen kimsede kızmasın, bozulmasın.

 

Soma bu karanlıktan kurtulmak istiyor, kurtulmak için de karanlık yöneticilerden arınmak gerekiyor.
Kimsenin birbirine gebe kalmadığı yöneticiler gelmesi şarttır. Sınıfsal pozitif ayrımcılığın ortadan kalktığı siyasete gençlerin ve kadınların daha çok ön plana çıktığı ve gençleri, kadınları ve diğer ötekileri anlayan bir anlayışın artık gelmesi şarttır. 

 

Gökan Özgür Zırhlı 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Gökan Özgür Zırhlı<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF