SEN1 Ç0K SEVİYORUM AM4 MESAFE7ER : 1047KM

''Keşke mesafeler cayır cayır yansa.''1 dakika


Dünyanın en güzel kavramıdır sevmek, sevilmek. Her insan sever. Sevmeyen insan olur mu hiç yahu? Hepimiz birilerini sevdik. Her şeyin bir sonu olduğu gibi sevgininde bir sonu oluyor. Sonra unutuyorsun, hayatına başkalarını alıyorsun ve eskisinden eser yok. Bazıları ise bu kadar şanslı değil. Sadece birini sevdiler. Yanlızca bir kişi. Unutmadılar, unutamadılar. Sevmek nedir? Aşk nedir?

Cemal Süreya :

Açıklanamayan tek şey aşk..

Bu açıklanamayan ”tek şey” insanların ”misafir odalarını” andırıyor belki de… Hep en temiz tutulan, en çok özen gösterilen, en iyi döşenmiş, oysa en az kullanılan bölümü.

1047

Bazı şeyler vardır. Kimi için sıradan bir şey olurken kimisi içinde altında yüzlerce anlam taşır. 

1047 sayısı senin için ne anlam ifade ediyor?

Birileri için sıradan değil mi? Sayısalcıysan bir işlem sonucu, sözelciysen herhangi bir tarih.

1047 benim içinse hayata attığım ilk adım. Özlemi hissettiğim ilk sayı. Sevmeyi öğreten hatta ve hatta beni olgunlaştıran büyüten bir sayı. 

1047 'aşk'ın diğer bir adı benim için. 

Bir insan 1047 kilometre ötede olan birine nasıl aşık olabilir diye soruyorsanız eğer evet dostum gerçekten olabiliyorsun. Öyle bir oluyorsun ki delirdiğini düşünüyorsun. Düşünsene dostum Anadolu'dan Marmara'ya bir sevda.

KİLOMETRE

TDK'ye kalsa kilometre sadece uzunluk ölçü birimi. Az önce bahsettim ya kimisi için sıradan kimisi içinse derin anlamlar taşıyor. 

Sevdiğin insana sarılmak istersen değil mi? Kokusunu bilmek istersin. Özlediğinde görmek istersin. Dostum sana bir şey diyeyim mi? Çok yanlış yoldasın. 

Sevmek sadece sarılmak,öpmek ve kokusunu bilmekten ibaret değil. Bir gün sarılamayacağın bir insana aşık olursan? Düşünsene sarılamıyorsun, öpemiyorsun hatta ve hatta kokusunu dahi bilmiyorsun. Görmedin sen onu. Görmeden insan insana aşık olur mu? Oluyormuş dostum ben buna şahit oldum. Birebir yaşadım desem daha doğru olur.

Evet evet 1047 KM ötede birine aşık oldum. Görmeden, kokusunu bilmeden.. Çok acı bir durum biliyor musun? Özlüyorsun ama sarılamıyorsun. Bilmediğin kokuyu dahi özlüyorsun. Ama aşık olmak bu olmalı. Saf ve temiz duygularla sevmek. Herhangi bir çıkarın olmadan sevmek. Öyle zamanlar geliyor ki içinden sadece tek bir cümle geçiyor.

Keşke Mesafeler Cayır Cayır Yansa.

ŞANSSIZLIK

Bizim Tek Şanssızlığımız  Kilometrelerce Uzakta Oluşumuzdu..

                                                                                                                                        devam edecek...


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

T.Kaan YILDIZ<span class="bp-verified-badge"></span>

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF