Sen Nasıl Müslümansın Kardeş?

13 dakika


Çocukluğumdan beri Hz Muhammed’in hayatına, ailesine , ileri görüşlülüğüne , cesaretine ve Cana duyduğu saygı ve şefkate hayranlık duymuşumdur. 

Öyle ki, hakkında bir şey dinlesem hala gözlerim dolar. Bana Hz Muhammed’e hakaret edenlerle , Mustafa Kemal ‘e hakaret edenler aynı kaynaktan görünürler. Birini çocuklara aşık olurdu diye yaftalarlar , diğerine dinsiz derler. 

Kız çocuklarını öldüren cahil Arap yarım adasında kızını omuzlarında dolaştıran, kedi yavrusu uyanmasın diye hırkasını kesen, kendinden 10 yaş büyük Hz. Hatice’ye aşkı anlatılan Hz Muhammed… kalbinde sevgi ve merhamet olan, güzel ahlak ile yeryüzünde cihad edin, kalbe cihad edin diyen Hz. Muhammed ve koskoca bir imparatorluğu kenelerden, kan emicilerden ; sırtında paltosu, Allah vergisi hediye gibi zekası ve yine en çok insanlığıyla komuta ederek kurtarmış bir Mustafa Kemal…

İkisi de barışı, kardeşliği, çocukları , bilimi ve kadınlarımızı yüceltmiş Allah’ın lütfu insanlar. Mutlaka Mustafa Kemal , Hz. Muhammed’i çok iyi anlamış, yolunda ışık olarak görmüş bir liderdi. Gerçeklere açık, bilimin ve gelişmenin yolunda , cahilliğe ve sömürüye karşı başka türlü dimdik durulmazdı zaten. 

Okumayı bilmeyenler “nasıl kıyaslarsın, aynı kefeye koyarsın” der, ben de derim ki, Hz Muhammed’in sünneti yani en büyük mirası “güzel ahlakı “ “kalbine cihadı” gerçekleştirmemiş kimse yeryüzünde öyle büyük bir kurtuluş hikayesine önderlik edemezdi. 

Ticaretten kazandı, hiç bir insanı kölesi yapmadı, kölelikten insanları önce tüm servetini vererek sonra yüce Rabbin kalbine vahisiyle edindiği yüksek liderlik vasfıyla Arap Yarımadasını özgürleştirdi. 

O ölene dek beklediler, sonra tüm soyunu katlettiler. Sonra 4 Halife dönemi geçti ve ülkelerin liderlik ve islam ülkeleri üzerinde tahakkümü için halifelik savaşlarına giriştiler. 

Mal mülk , mevki için kan döken  müslüman olur mu hiç? 

Hz Muhammed savaşlarını bir inceleyin derim… çoğu  öz savunmadır. Hepsinde müslüman olmak isteyenlere büyük hoşgörü vardır ve Hz Muhammed kalpleri fetih etmeyi, toprak fethetmekten üstün tutmuş, islamı, güzel ahlakı ve ilimiyle güçlü medeniyetleri kurmak için rehber olarak insanlığa Rabbin hediyesi olarak sunmuştur. 

Bu yolda İslamın gerçek cihadı yani kalbe cihadı yeryüzüne örnek olarak sunmuş bir lider de Mustafa Kemal olmuştur. Tüm liderlik hamleleri, Hz Muhammed yolunda, köleliğe karşı, güzel ahlaklı ve ilim yolundadır.

Ne der Hz Muhammed? “İlim, Çin’de olsa bulup getirin” 

Ne der o yolda tüm sahte ve köleleştiren ,islamı kirletenlere karşı durmuş Mustafa Kemal : “bir gün söylediklerim, ilimle ters düşerse, ilime kulak verin” 

Hz Muhammed hiç bir suça (tecavüz ve katillik dışında) ölümü hak görmemiştir. Kalbi vicdanla dolu İslamın yön gösteren ışığı, elçisi, her davranışıyla , her sözüyle doğayı, insanlığı, vicdanı ve bilimi yönümüz olarak bize göstermiştir. 

Bugün, milletleri köleleştirmeye çalışan her insan, Hz Muhammed’in her sözünden kan ve nefret salıyor yeryüzüne. Bu tüm dünyada islamı yeryüzünün en çirkin öğretisi gibi gösterip bu yola bağlanma ihtimali olan her yüksek zekayı islamdan uzaklaştırıyor. 

İslam yargılamaz , islam gösterir… güzel ahlakı, vicdanı, bilimi gösterir…

Mustafa Kemal islamı layıkıyla yaşayabilsin diye , Kuran’ı en doğru anlamıyla okuyabilsin diye, kimseye köle olmasın diye bir halkı özgürleştirmiş ve islamın yüce yolunu tüm dünyaya hayranlık uyandıracak biçimde Zaferle göstermiştir.

Elbet bu bilincin zerresini kabul edemeyecek olan , sarıklı, cüppeli , sakallı insanlar çıkıp BEN HZ MUHAMMED GİBİ GİYİNİYORUM ADİ KAFİR DİYECEKLER.

Onlara şunu söyleyin, çağının ötesinde giyinen, asla çirkinliklere tahammülü olmayan, güzel ahlakın güzel peygamberi bu çağda sizlere utançla bakardı.

Anlatılan güzel her şey doğrudur Hz Muhammed hakkında , o güzel ahlakın , güzelliğin peygamberidir. Vicdansızlık, çirkinlik, katillik, zorbalık onun yolunun yakınından dahi geçmez. Hele zenginlik için köleleştirmek… evladı Hz Fatma , fakirlik içindeyken Bile kimseye asla ve kâtâ el açmamış, kimseyi ben Hz Muhammed’in kızıyım diye kullanmamıştır! 

Anlayacaksınız! 

Cihad kalbe cihaddır. Cihad kan dökerek nefret tohumları ekmek değil, kalbe vicdan ekerek yeryüzünde cennetin bir tezahürünü kurmaktır. 

Yolunuz, kin ve nefretle; ölüm ve kanla doluysa siz Hz Muhammed’in nasıl ümmetiyim diyebilirsiniz? 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

N.söz Uçar<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF