Sen

Seni ne kadar tanıyorsun?4 dakika


Sen

Seni ne kadar tanıyorsun?


Diğer Psikoloji içeriklerine ulaşmak için tıklayın…


Evet, doğru duydun ‘seni’ ne kadar tanıyor ve biliyorsun? Ben sana söyleyeyim mi, hiç. Aslında hepimizin içinde bir sen var, bu yüzden de soru bu. O içimizdeki seni bir türlü çıkartamadığımız ve anlayamadığımız için sorunlar çığ gibi oluyor. Aslında onu bir anlayabilsek ilişkilerimiz bu yönde mi olur? Kesinlikle daha mantıklı olacaktır. Sen demek ben demek, ben demek sen demek. Peki toplumun yüzde kaçı bunu biliyor? Oldukça düşük. Baktığımız zaman o hep derinliklerimizde olan sen, bize bir kavramı çok iyi anlatıyor. Telepati…

Karşımızdakinin vicdanı sadece ona mı aittir, karşımızdakinin hisleri yalnızca onun mudur? Peki ya zihni, fikirleri… Büsbütün bir parçayız hepimiz. Renklerimiz, düşlerimiz, fikirlerimiz, kafamız, dilimiz, dinimiz, inancımız ve insanı insan kılan her şey istediği gibi farklı gözüksün. Geniş tablo bize en sonunda rengarenk harika bir mozaik çıkartıyor. Peki ya bu mozaik neler içeriyor? 

Mozaik, içerisinde yalnızca istediğimiz parçaları mı barındırıyor? Kesinlikle hayır. Herkes birbirini sevmiyor ya da sevemiyor. Toplumun içindeki o kötü görüntüler, istemediğimiz olaylar, nefret duyduran manzaralar… Bunları ise o mozaikten çıkartıp atmak bizim işimiz ve yalnızca atmakla kalmayıp ilerde bu türde parçaların olmaması için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Bu işleri böyle iyi yapmanın ise başlangıç şartı iyi birer eğitim görmüş mozaik ustaları. 

Ufak da olsa senden ve benden aslında bizden bahsetmiş olduk. Umarım bu konudaki asıl damgaya yani bize artık biraz daha odaklanabiliriz. Biz kalabildiğimiz, ortak vicdanı bulabildiğimiz, daha huzurlu yarınlarda buluşmak dileğiyle. Esenlikler diliyorum.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Attila Küçük<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF