Sen

Seni ne kadar tanıyorsun?4 dk


Sen

Seni ne kadar tanıyorsun?


Diğer Psikoloji içeriklerine ulaşmak için tıklayın…


Evet, doğru duydun ‘seni’ ne kadar tanıyor ve biliyorsun? Ben sana söyleyeyim mi, hiç. Aslında hepimizin içinde bir sen var, bu yüzden de soru bu. O içimizdeki seni bir türlü çıkartamadığımız ve anlayamadığımız için sorunlar çığ gibi oluyor. Aslında onu bir anlayabilsek ilişkilerimiz bu yönde mi olur? Kesinlikle daha mantıklı olacaktır. Sen demek ben demek, ben demek sen demek. Peki toplumun yüzde kaçı bunu biliyor? Oldukça düşük. Baktığımız zaman o hep derinliklerimizde olan sen, bize bir kavramı çok iyi anlatıyor. Telepati…

Karşımızdakinin vicdanı sadece ona mı aittir, karşımızdakinin hisleri yalnızca onun mudur? Peki ya zihni, fikirleri… Büsbütün bir parçayız hepimiz. Renklerimiz, düşlerimiz, fikirlerimiz, kafamız, dilimiz, dinimiz, inancımız ve insanı insan kılan her şey istediği gibi farklı gözüksün. Geniş tablo bize en sonunda rengarenk harika bir mozaik çıkartıyor. Peki ya bu mozaik neler içeriyor? 

Mozaik, içerisinde yalnızca istediğimiz parçaları mı barındırıyor? Kesinlikle hayır. Herkes birbirini sevmiyor ya da sevemiyor. Toplumun içindeki o kötü görüntüler, istemediğimiz olaylar, nefret duyduran manzaralar… Bunları ise o mozaikten çıkartıp atmak bizim işimiz ve yalnızca atmakla kalmayıp ilerde bu türde parçaların olmaması için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Bu işleri böyle iyi yapmanın ise başlangıç şartı iyi birer eğitim görmüş mozaik ustaları. 

Ufak da olsa senden ve benden aslında bizden bahsetmiş olduk. Umarım bu konudaki asıl damgaya yani bize artık biraz daha odaklanabiliriz. Biz kalabildiğimiz, ortak vicdanı bulabildiğimiz, daha huzurlu yarınlarda buluşmak dileğiyle. Esenlikler diliyorum.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Attila Küçük

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF