SarsCov-19 , Covid-19 , Korona Virüs

14 dakikahttps://youtu.be/AreUuX7uSB8

Videoyu izleyelim Çünkü ; yüz tanıma sistemleri, GPS , tüm sağlık bilgileri kaydı gerçekleştirildiğinde virüs kontrol altına alınabildi. Bir turistin, Çin Şangay’dan hazırladığı bu  videoda, sistemi izleyeceksiniz. Bizim  de GPS ve sağlık kaydı aşamalarını gerçekleştirmişliğimizi görmenizi temenni ediyorum.

7,594 milyar Dünya nüfusu,

1,393 milyar Çin nüfusu 

82 milyon Türkiye nüfusu 

Açıklanan son TÜİK verilerine göre ülkemizde son 3 yılda (2018-2017-2016) çeşitli nedenlerle toplamda 1 milyon 275 bin 336 kişi hayata veda etti. Bu sayı yıl bazında ise ortalama 425 bin 112 olarak hesaplandı. Yani ülkemizde günlük binyüzaltmışdört (1164 ) kişi hayatını kaybetti.

Sarscovid19 pandemisi öncesi, dünyamızın iklimsel çöküşü (iklim değişikliği) üzerine dünyamızın  her yerinde “politikalara karşı”  çevre eylemleri başlamıştı. 

Basit bir örnekle , virüsün ne anlama geldiği üzerine bir düşünce paylaşmak isterim: Aranızda hiç, başka iklimde bir ülkeye ya da şehire gittiğinde , hasta olan; enfeksiyon geçirip antibiyotik kullanan oldu mu? 

Aşı ve vücut direncine göre, olur ya da olmazsınız fakat olan bir kesim mevcut. 

Salgınlar, ekosistemde gerçekleşen bir bozulmanın sonucudur, örnekle : Veba , kedilerin ve yılanların katledilmesinden sonra çoğalan farelerin üzerindeki pirelerin ısırmasıyla bulaşan bir salgın hastalıktır!

Gelelim Sarscovid19 nedir? 

Ozon tabakasının delindiği, okyanusların(en çok oksijen okyanuslardan sağlanır) plastik atıklardan kıtalara ev sahipliği yaptığı, biyolojik çeşitliliğin talan edildiği dünyamızda, “temiz olmayan” doğa koşullarımızda hayatta kalabilecek bir kesim olsun diye, bağışıklık kazandıran ve mutasyona uğrayan bir virüsümüz oldu, sanki.

Yukarıda verdiğim nüfus bilgileri,  nasıl bir parazit gibi çoğaldığımızın farkına varılması içindir. 

Günde ortalama 15bin insan doğarken, 6bin insan ölüyor.

“Bilgenin dudakları anlamayan kulaklara kapalıdır” 

Şimdi anlayacak olanlar  için biraz beyin fırtınası:  “Tıp “ sessizlik sanatıdır, insan nüfusu kontrol edilecekse , hamileye verdiği “güvenli ilaçlar” ile çocuğun cinsel yönelimini değiştirebilir ve ilaç kullanmama hakkı  bilinciyle hamilelik yaşamamış bir soyun, sürdürülmesini önleyebilir. Bu GDO çalışmaları gibidir. Genetiğini değiştirmek ve kontrolsüz üretimi kontrollü hale getirmek ya da hormon yapısını bozarak doğum oranını düşürmek.  Ya da kuş gribiyle hormonlu ve  antibiyotikli tavukları telef etmek… hatta mekanik depremler yaratmak ve belki yeniden yapılaşmanın tek yolu olan büyük yıkımlara sebep olmak… bu da bilimin şüphe sanatı…

Bir de istatistikler var ,  sadece Türkiye’de Sarscovid19 dışında sebeplerle ortalama günde 1164 insanın sadece 2018 yılında öldüğünü  yeniden bildirmek istiyorum. 

Kimse teknoloji ve uzay haberleri takip etmiyor mu? 

NASA dışında, özel bir şirketin uzay mekiği Mars’a gidip dönüyor! Mars’ta kolonileşme fikirleri havada uçuşuyor! 

 Yüz tanıma, gps ,sağlık kaydı ile, ihtiyaç anında herhangi bir önemli insana , uyumlusunuz diye organ kaynağı olmamız, bu "özel hastahanecilik" sistemi ve pandemi ile çok kolay olmaz mıydı? Virüs testinde swapp alınıyor, yani DNA incelemeniz , kolaylıkla yapılıp, kayda alınabilir.

Bir an , bir kimyasal ,nükleer ya da biyolojik savaş sonucu ; dünyamız yok olursa, bu elbet son peygamberlik ile uzun yıllar önce haberi bize bahşedilmiş “kıyamet” demek olmaz mıydı? 

Einstein (atomu parçalayan ve haliyle atom bombasının kullanılmasının sebebi olan alman fizikçi) bir röportajında şöyle diyor : "3. Dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum fakat 4. Dünya savaşı taş ve sopa ile olacak! "

Kapsamlı düşünülebilmesi, bizi hominid (ilkel insan) genlerimizden uzaklaştıracak tek çaredir! 

Virüs laboratuvar virüsüdür, silahtır ya da  doğa talanı sonucudur, belki de vücudumuzun yeni dünya düzenine alışma simülasyonudur… hepsi olabilir.

Hiç katılmadan bambaşka düşünceleriniz de olabilir. 

Zaten; 

Lütfen! Biraz düşünür, müsünüz? 

Hastalıkların, ölümün ve doğmuş olmanın değiştirilemez olduğundan eminiz, değil mi? 

O halde, biraz; yaşamın devam eden tarafına bakıp, kısa -uzun ne kadar yaşayacaksanız, iyi yaşamaya bakar mısınız? 

Çünkü yaşamınız, bu an.

Annelerinizin yetiştirdiği siz olarak kalıp, hiç acı çekmeden, anladığınız kadar sığ , bayat kalmaya devam ederseniz… 

Ölüm de herhangi bir sebeple, o halinize gelecek. 

Lütfen! Biraz düşünür, müsünüz?

Doğru , tek değildir! 

Yanlış , tek değildir! 

Gerçek , tek değildir! 

Hepsi şartlara göre değişir .

Her yönden , virüsü anlayabileceğimiz bir bakış açısı ile “korku “ dünyasına “ferah kalabilme” ihtimali eklemek istediğim bu yazımda , tüm Sarscovid19 sebebiyle vefat edenlerimizin yakınlarına , başsağlığı dilerim! 

İyi düşünmeler.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

N.söz Uçar<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF