‘Şarkılar Söylemek Lazım’

'Bi Şiirden, Bi Sözden Bi Melodiden, Bi Filmden Geçirip Güzelleştirmeden Dayanmak Zor'7 dakika


Gelin biraz dertleşelim, içimizi dökelim. Belli mi olur?  Belki de gülecek sebepler buluruz. Sana garip bir ruh hali içinde yazıyorum aslında. Hangimiz garipleşmedik ki bu sene, söylesene? Garip dediğime bakma kötümser değilim, olabildiğince enerjik ve umutluyum. Umarım benim enerjim sana da geçer. Dertleşelim hadi dediğimde, benimle neler konuşmak istersin bilmiyorum ama ben bir konu atayım ortaya. Belki senin de ilgini çeker, kendinden bir şeyler bulursun. 

Gel biraz hayattan konuşalım. Böylece herkesin söyleyecek birkaç lafı olsun. Nelere önem verdin bu sene? Sen düşünürken ben söyleyeyim sana. Ben Yeni Yarenler keşfettim. Yeri geldi ‘hayır demeyi’ bildi yeri geldi ‘şefkatle kucakladı kendini’. Sana da oldu mu? Yoksa boşlukta sürüklendin mi bir yerlere. Hayatın monotonluğu yordu mu seni, yoksa evlere kapanınca biraz nefes alanlardan mı oldun? Bu sene seni, neler mutlu etti ya da nelere üzüldü kalbin… Bunların hiçbirini bilmiyorum. Ama bildiğim tek bir şey var. Seninle burada buluştuğum için çok mutluyum. Belki de söylediğim şeyler aklında birçok anıyı canlandırdı tekrardan. Ya da birden kendini hayal ederken buldun. Belki de bu dediğimden çok farklı bir şey oldu. Ama iyi ki oldu. Her nerde kaybolduysan ya da her nerede bir kurtarıcı bekliyorsan sadece önüne bak. Hayatının yolu, rotası senin önünde. Senin bakışında, senin hislerinde ve senin kalbinde.

 Alma- verme dengesini öğren, hayatta hep verici biriysen biraz da almayı öğren. Tam tersiyse bu durum, sende biraz verici ol. Sonra bak kendine, nasıl iyi gelecek bu sana. Mesela affedici ol. Kalpten affet; sonra elinde, kalbinde, sırtında taşıdığın ağırlıklardan kurtul. Çünkü sen özgür bırakmadığın sürece onlarda seninle gelir. Bağışlayıcı olmak bazen çok büyük ve zor gibi görünse de dengede olman için muhteşem bir olay. En kısa zamanda tat bu duyguyu. Dinginliğini, saflığını, huzurunu, varlık sebebini hisset. 

Ve iyi ki seninle burada karşılaştık 🙂  Hayatımızda yaşanan hiçbir şeyin tesadüf olmadığı gibi, burada bunu okuman da tesadüf değildi. Yoluna biraz da olsa ışık olabildiysem ve yüzün gülüyorsa şu an çok şanslıyım. Sana kendimden bir şiir getirdim. Bu güzel günde, içindeki küçük ve güzel çocuğu hatırla istedim. Bir daha sarıl istedim. En kocamanından ve en içten halinde 🙂  Bayramımız kutlu olsun,dünyadaki tüm çocuklara ve içindeki çocuğu hiç kaybetmeyen ve hep anımsayanlara o güzel insanlara… Sevgiyle kal, ‘hep’.

Bana muhteşem bir çocukluk yaşattığın için ve yüzümdeki bu gülümsemenin nedeni olduğun için
 çok şanslıyım ve çok şükür’üm.  
‘Gülen yüzüm senin sayende’

SANA 

Pencereden dışarı baktın bugün

Birini beklemedin aslında

Ama birini görmek 

İyi gelirdi sanki


Sakin yalnızlığına

Bir başka sakinlik aradın 

Gün boyu

O kapı çalmadı

O insan gelmedi


Ama sen kendine geldin

Sana, seni getirdim…

'Sana göre doğruysa ve  kalpten de doğru olduğunu hissediyorsan , yürü o yoldan :))) '

'canım sezen'


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Yaren Özgenalp<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF