Pensilvanya’da Terk Edilmiş Yerlere Dair En Sevdiğim 10 Fotoğraf

Janine Pendleton Pensilvanya’ da terk edilmiş yerleri ziyaret etmiştir. Aralarında en beğendiklerini sıralamıştır.8 dakika


“Destansı bir Amerikan yolculuğuna nasıl hazırlanıyorsun?” Bu, 2018’in ilk çeyreğinde dilimin ucundaki soru oldu. New York’a uçuşlar rezerve edildi ve macera bekleniyordu! Yarış, şimdi tatilimi planlamaya başlamıştı. Bu gölet boyunca tipik bir yolculuk değildi. Haritamızda alışveriş ya da geleneksel site gören sıcak noktalar yoktu.

Bu, terk edilmiş yerleri aramak için yapılan bir yolculuktu; beni tüm dünyaya götüren sürekli saplantılar. Kayıp Amerikan hazinelerini bulmak için web siteleri, bloglar ve haber makaleleri araştırdım. Bazı harika yerel fotoğrafçılarla temasa geçtim, buluşmalar düzenledim ve yer alışverişinde bulundum. Aylar ve haftalar çabucak geçti. Uçuşumdan önceki günlerde, haritam çok renkli iğnelerin bir polikromuydu. Her biri on farklı devlete yayılmış geçmişin fotojenik bir kalıntısını işaret ediyordu. Bu inanılmaz bir yolculuk olacağını zaten belliydi!

Ziyaret ettiğim on devletten en çok zamanımı Pensilvanya’da geçirdim. Bu süre zarfında yüzlerce fotoğraf çekerek 21 terk edilmiş yeri ziyaret ettim. Fotoğraf makinesi deklanşörümden çok memnun kaldım, hafıza kartı alanından yolculuk boyunca yarıda kaldım!

İşte benim gezi Top 10 olayları. Umarım zevk alırsınız. Bu unutulmaz Amerikan Macerası’ndan sahne arkası hikayeler ve fotoğraflar içeren Road Trip Blog’umla alakalı bağlantıyı aşağıya bırakıyorum.

Daha fazla bilgi için: obsidianurbexphotography.com | obsidianurbexphotography.com

Mavi Boks Ringi

Bir zamanlar ünlü olan bu mekan 1960’ların başında açıldı. 2010 yılı civarında boş kaldı. Yıkmak için yakında yapılması planlanıyor.

Tramway Mezarlığı

Geçmiş bir çağdan gelen hazinelerin bu paslanmaz koleksiyonu, ormanda gizlenmiş restorasyon için sabırla bekler.

Gotik Kilise

Bu kilise 120 yaşın üzerindedir ve yirmi yıldır terk edilmiştir.

Kütüphane / Arşiv

Odada bir Fransız-Amerikan göçmen kralı ve hayırsever kayıtlarına ev sahipliği yapıyor. Bu koleksiyon, imparatorluğunun finansmanını 50 yılı aşkın ticarete dayanan ayrıntılı bir şekilde belgeliyor.

Eski Hükümet Binası

Bu çarpıcı bina 1920’lerde Klasik Revival mimari tarzında inşa edilmiştir. Bina 1990’ların sonlarından beri kullanılmamaktadır.

Ticaret Okulu Oditoryumu

Bu etkileyici Art Deco ve Klasik Revival binası, aşağıdaki şehre bakan bir tepenin üzerinde yüksekte yer almaktadır. Okul 2000’li yılların ortalarında kapanmaya zorlandı.

Ahşap Lunapark Treni

Bu büyümüş ahşap lunapark treni bir zamanlar bu eski tema parkının yıldızıydı. Park kullanılmamış ve on yıldan fazla bir süredir terk edilmiş.

Terk Edilmiş Tiyatro

Bu oditoryum eski bir Katolik lisesinin bir parçasıydı. Katılım seviyeleri 2010’ların başında kârsız hale geldi ve bir zamanlar popüler olan bu aşama nihai performansını gördü.

İlkokul

Bu okul, mevcut bilgilere dayanarak 2000’lerin ortalarında kapandı.

Eski Cezaevi

Doğu Devlet Cezaevi 1829 ve 1971 arasında işletilmekteydi. Artık bu kullanılmayan hapishaneyi turlar için ziyaret edebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Hüner Biber<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF