Pandemi Sürecinde Değişen Moda Dünyası

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs salgını teker teker tüm sektörleri etkisi altına alırken Moda Dünyasını da es geçmedi. 2 dakika


Tüm Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs salgını teker teker tüm sektörleri etkisi altına alırken Moda Dünyasını da es geçmedi. Moda sektöründe köklü değişimlere yol açan pandemiyle birlikte moda dünyası dijital hayata taşındı.

Moda defileleri 1950’li yıllardan beri sürekli olarak devam etmişti ancak 2020 yılının Mart ayından itibaren bu defileler ertelenirken aynı zamanda yeni bir yöntemle hayatımıza geri kazandırıldı. Bu yöntem “Dijital Defile” olarak adlandırılıyor. 

Çoğu marka pandemi sürecinde koleksiyonlarını dijital ortama taşırken aynı zamanda bu yöntem fazlasıyla takip edilmeye başlandı. Dijital defileler canlı olarak izlenebilirken aynı zamanda kayıt altına alınıp daha sonra da izlenebilme özelliğine sahip. Defilelerin sevilmesinin başka bir sebebi ise herkese açık bir platformda gerçekleşmesi. Bu sayede modaya ilgi duyan her insan bu defilelere katılabilme şansı yakalıyor. 

Defileler çevrimiçi dünyaya taşınırken aynı zamanda bazı markalar bu dönem de internet siteleri üzerinden satışlarında manken kullanmadı. Markaların bu tutumunu kimi kesim beğenirken, bir kesim de beğenmedi. Markalar bir başka yöntem olarak da internet sitelerinde "İnfluencer" yönetimi kullandı. Bu yöntemle birlikte birçok micro ve macro influencer yeni iş olanakları kazandı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Sinem Durmaz<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF