Genel

Online Market Alışveriş Siteleri Karşılaştırması

8 dakika


Salgın döneminde, evlerden çıkmadan gıdaya ulaşabilmenin ya da annemize babamıza alışverişini yapıp yollayabilmenin öneminin hepimiz farkındayız. Her marketin artık bir online alışveriş sistemi mevcut. 

Bu sistemlerde Alkol ve Tütün satışları yasak ve iyi ki de öyle , küçük esnaf  için sanal ödeme tercihlerinin de artmasıyla satışlarda ciddi düşüş olduğunu tahmin ediyoruz. En azından , büyük marketlerin satamadıkları bir şeyleri satıyor olmaları küçük esnafın büyükler tarafından yutulmaması için elzem. 

Favori✔️ Migros Sanal Market ve Migros Hemen uygulaması ile başlayayım, 

Migros Sanal Market

Öncelikle internet sitesi üzerinden telefon numaranızla giriş yaparak ,teslimat adresi girişiyle birlikte ; marketteki fiyatından farklı olmayacak şekilde alışveriş yapabildiğiniz güvenilir sistem Migros’un. Migros Sanal Market ile en yakınınızdaki en büyük Migros’tan , istediğiniz her ürünü sipariş edebiliyorsunuz. kapıda ödeme gibi teslimat seçenekleri olmakla birlikte , mühim olan aslında  araçla , belirttiğiniz saatte gelen ürünlerinizi bir kontrol edip , sorun varsa whatsapp sipariş takip üzerinden incelemek ve bildirmek. Bir yanlışlık olması durumunda, telafi ediyorlar. Poşetler 25 kuruş ve 50 lira üzeri alışverişler ücretsiz teslimat. 

Migros Hemen 

Uygulama ile Migros Sanal Market’te olduğu gibi her ürüne ulaşamıyorsunuz. Hız bu uygulamada ön plana çıkan durum, 50 lira üzeri ücretsiz teslimat ve 15 dakika içerisinde istedikleriniz kapınızda. Uygulama üzerinden siparişinizin durumunu anlık olarak takip edebiliyorsunuz.Uygulamada önemli olan durum ödemeyi kredi kartı , sanal kart, banka kartı ve diğer elektronik ödeme seçenekleriyle peşin yapıyor olmanız. 

Getir

Her ürüne ulaşılamayan , hızlı ve yemek servisi de barındıran bir uygulama Getir. 

Kapıda ödeme yok. Kartlarınızla alışveriş yapabilirsiniz. Hız konusunda hiç şaşmadılar,  ürün kalitesi yeterli seviyede falat ürünlerin fiyatı Migros’la kıyaslandığında biraz daha pahalı. Buna rağmen , kampanyaları çok sık ve 30 liraya kadar indirim ya da ücretsiz teslimat gibi seçenekleri mevcut. Bazı ürünler yarı fiyatına kampanyaya girdiğinde uygulamanın cazibesi artıyor.

CarrefourSa Sanal Market 

Ürün kalitesi ve çeşitlilikle öne çıkan CarrefourSa Sanal Market, kapıda ödeme seçeneği yok, kartlarınız ve diğer internet ödeme seçeneklerini kullanmanız gerekiyor. Sipariş teslimatı için saat aralığı seçmeniz gerekiyor ve bazı saatler  alışveriş kotası olmadan , ücretsiz teslimat yapıyorlar. Şikayet olması durumundaysa ilgileri takdiri hakediyor. Mutlaka telafi ediyorlar. 

Güvenli İnternet Alışverişi

Bu konuda biraz bilgi vermek istedik: 

✔️Güvenli internet( 🔒) işareti görmediğiniz sitelerden alışveriş yapmayın!

 ✔️Bankanız için mümkünse eğer , mutlaka sanal kart  açıp, alışveriş tutarınız kadar parayı her seferinde aktararak , işlem yapın. 

✔️Kredi kartı ile işlem yapıyorsanız mutlaka işlem sonrasında kartınızı, elektronik ticaret için kapalı vaziyete taşıyın. 

Sağlık ve güvenlikle.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

N.söz Uçar<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF