Nihat ÖZDEMİR ve Fenerbahçe Camiası Arasında İpler Gerildi!

14 dakika


TFF Başkanı Nihat ÖZDEMİR gündeme dair yaptığı açıklamalarında “Bu ülkede 9 yıldır şike yapılmıyor.” sözleriyle gündeme bomba gibi düştü. ÖZDEMİR bir dönem yöneticilik de yaptığı sarı lacivertli ekibe bu ithamlarıyla Fenerbahçe camiasını şaşkınlığa uğrattı.

Bu sebeple Fenerbahçe cephesinden ise açıklama gecikmedi. Başkan vekili Semih ÖZSOY kulübün kanalından yaptığı açıklamasında;

“FETÖ” İLLETİNİN NERESİNDEDİR, BUNU ANLATMALIDIR!”

“Nihat Bey bunu eminim ki kasıtlı ve bilinçli olarak yapıyor. Şu ana dek düzeltme gelmemesi de düzeltme yapılmayacak kadar bilinçli ve kararlı bir şekilde yapılmasındandır. Hepimiz hata yapıyoruz. Düzeltme şansın olur. Bir açıklama yaparsın. Taraftarlarımızın da camiamızın da söylediği, bunun bir açıklaması, düzeltmesi ve özrü de olmaz. Neye hizmet ediyor, niye bunları yapıyor bilmiyoruz. Biz anlayamayız. Ama kendisi biliyordur. 3 Temmuz bizim kırmızı çizgimiz. Bizim olmazsa olmazımızdır. Mücadele verirken de buraya aday olurken de Sayın Başkanımızın ilk söylediklerinden biri de bizim olmazsa olmazımız olduğudur. Başkanımız, ‘Şampiyonluk bugün var, yarın yok. Onun sonuna kadar mücadelesini veririz. Ama Fenerbahçemizin bu mücadelesinde hiçbir zaman bir adım geri adım atmayız. Hatta yerimizde bile saymayız”. dedi.

Bunun üzerine TFF resmi sitesinden Nihat ÖZDEMİR bir açıklama yayınladı:

“FENERBAHÇE YÖNETİMİNİN KONUYU SAPTIRMASI REZALETTİR!”

“Herkesin bildiği gibi 2010-2011 sezonunda birçok kulüple ilgili “şike tartışmaları” olmuştur. Yayındaki sözlerimde herhangi bir kulübün veya kulüplerimizin ismi geçmemiş, imada bulunulmamıştır.

Buna rağmen Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi tarafından konunun saptırılması asıl ‘rezalet’tir.

Daha üzücü olan ise Fenerbahçe gibi güzide bir kulübümüzün ve köklü bir camianın bu anlayışla yönetilmesidir.

Türk futboluna ve Fenerbahçe Kulübü’ne, şu anda Fenerbahçe Başkanı ve Başkanvekili olan şahıslardan daha uzun yıllar hizmet etmiş olmak gurur madalyamdır.

Adımı bir terör örgütü ile yan yana getirme cüretini gösteren Semih Özsoy’un şahsımla ilgili itham ve saldırılarını esefle kınıyor ve ayıplıyorum. Benim, yıllardır Türkiye’ye nasıl hizmet ettiğimi herkes biliyor.

Fenerbahçe’ye nasıl hizmet ettiğimi ise, 2010-2011 sezonunda yönetici olan, şimdiki Başkan Ali Koç, ”Nihat Özdemir’in Başkanlığında bu yönetim yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışmıştır” diyerek özetlemiştir.

Türkiye’ye ve Fenerbahçe’ye olan hizmetlerimi sorgulamak başkanvekili olan şahsın haddine değildir.

Göreve geldiklerinden bu yana sportif başarısızlıklarını sosyal medyanın yönlendirmesi ile örtmeye çalışanların bu tür açıklamalarına itibar edilmemesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”  dedi.

Bu sözleriyle de gündemi yangın yerine çeviren ÖZDEMİR 9 yıl önceki tartışmaların tekrar alevlenmesine engel olamadı.

Son olarak Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali KOÇ kulüp televizyonundan yaptığı açıklamalarında:

“SÖZ KONUSU FENERBAHÇE İSE NASIL KÖTÜ BİR KALBE SAHİP OLDUĞUNU GÖZLER ÖNÜNE SERMİŞTİR!”

Nihat Özdemir’e şahsım ve camiam adına teşekkür ediyorum. Çok çok teşekkür ediyorum ki bu açıklamaları yaptı. Niye teşekkür ediyorum? Şu nedenle teşekkür ediyorum. Aslında Nihat Bey, tüm Fenerbahçelilerin gerçeği görebilmesi açısından, Allah’ın lütfu diyebileceğim bir açıklama yaparak belki de bir anlık refleksle aslında içindekileri dışa vurmuştur. Yani taraftarlarımızın ve camiamızın nezdinde söz konusu Fenerbahçe ise nasıl bir kötü kalbe, nasıl bir zihniyete ve niyete sahip olduğunu gözler önüne sermiştir. Bizleri bölmeye, parçalamaya çalışan 3 Temmuz sürecinde sıkı sıkı kenetlenmiştik. Yıllar sonra 3 Temmuz’a yakın bir tarihte, 3 Temmuz ile ilgili yaptığı açıklamayla bizleri bir kez daha sıkı sıkı kenetlemiştir. Dolayısıyla Sayın Başkan’a çok teşekkür ediyorum. Hem söz konusu Fenerbahçe ise gerçek yüzünü gösterdiği için hem de bizleri farkındalığımızı, nelerle uğraştığımızı, yönetim olarak nelerle mücadele ettiğimizi en son örneğiyle bir kez daha akıllara getirmiştir. 

“ÜYELİKTEN ATILMAK ONUR KIRICI BİR UNSURDUR, İHRAÇ EDİLMESİNİN NİHAT BEY İÇİN ÇOK FAZLA BİR ŞEY İFADE ETMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM!”

“Bir kurumdan üyelikten atılmak onur kırıcı, üzgünlüğe sebebiyet veren bir unsurdur. Ben şahsen kulübümüzden Nihat Bey’in ihraç edilmesinin Nihat Bey için çok fazla bir şey ifade etmeyeceğini hatta bir adım daha öteye gideyim, şirin gözükmek istediği kesimler çerçevesinde de aslında kendisine bir mükafat olacağını da düşünüyorum. Çünkü ‘bakın ben koskoca Fenerbahçe camiasını sizler için karşıma aldım’ı da çok rahat bir şekilde diyebilecektir. Dolayısıyla bizler tabii ki bu yoğun talep ve baskı çerçevesinde görevimiz süreci en doğru şekilde uygulamak ve kurulları çalıştırmak. Bundan ne netice çıkar bilemem fakat bunu yapacağız. Fakat taraftarlarımıza söylemek istediğim şu; Fenerbahçe’yi gerçek anlamda samimi bir şekilde, gönülden özümsememiş biri için çok da fazla bir etkisi olacağını düşünmüyorum hatta az önce ifade ettiğim sözler çerçevesinde belki de fayda sağlayacak mükafat gibi de görülebilir.”

SİZİN GİBİ DOSTLARIMIZ VARSA DÜŞMANA NE GEREK VAR!”

“Top çevirmeye gerek yok. Lafı uzatmaya da gerek yok. Siz, bizi hedef alıyorsunuz, defalarca hedef aldınız. Sizin gibi dostlarımız varsa düşmana ne gerek var. Ben size soruyorum. Tüm camiayı, kamuoyunu, diğer kulüpleri de rahatlamak açısından çok basit bir soru soruyorum: 2010-2011 yılının şampiyonu kimdir, Sayın Nihat Özdemir?”

sözleriyle Türk spor kamuoyu ile düşüncelerini paylaştı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Anıl Pakoğlu<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF