Mutlaka İzlemeniz Gereken 7 Film Değil, Çoktan İzlemiş Olmanız Gereken 7 Film

Her bir filmin sonunda kendinize bir şeyler katabileceğiniz yedi filmi sizlerle paylaşmak istedim. Şu günlerde izlemek için bolca vaktimiz var! 1 dakika


The Keeper / IMDB: 7.2

2019 yılında yapılmış olan bu filmde kimileri için futboldan tanıdıkları kimileri içinse biyografisini okudukları ünlü kaleci Bert Trautmann'ın Britanya'da bir savaş esiri olarak Alman askerler tarafından alınmasının ardından yaşanan gelişmeleri ve kariyer basamaklarında nasıl "depar" attığını görüyoruz. İyi seyirler.

Eyes Wide Shut / IMDB: 7.4

İlluminati, karanlık örgütler, gizli dünya güçleri demeden önce izlerken bu filmin bize vermiş olduğu sanatsallığa odaklanırsanız çok daha iyi bir seyir kalitesi yakalamış olacaksınız. 1999 senesinde çekilmiş olan film benim için sinemanın mihenk taşlarından birisidir. Ayreten yine benim için Stanley abimizin en sevdiğim filmidir. Özellikle filmin ayin sahnelerinde kullandığı müzik son derece ürpertici ve bir o kadar sizi içine çeken bir güzelliğe sahiptir.

Trainspotting / IMDB: 8.1

1996 yılında yapılmış olan bu filmde kötü arkadaşlık nedir ve nelere sonuç veririn cevabını almaktasınız. Çok etkili bir açılış sahnesiyle başlayan film ilk dakikalarından itibaren sizi içine çekmekte ve insanların birbirlerini nasılda etkileyebildiklerini son derece gerçekçi bir şekilde gösteriyor. Yine bu filminde müzikleri son derece iyi ve etkileyi bir şekilde kullanılmıştır. 

Sully / IMDB: 7.4

Gerçek hikayelerden uyarlanmış filmleri bence sevmeyen pek yoktur. Bu filmi seveceğinize son derece eminim. Film zor bir karar vermek durumunda kalan pilotumuz Sully'i anlatmakta. Bir kuş sürüsünün motorlarına çarpması sonucu kaybettiği motorlar ile uçağı ve içinde bulunan 155 yolcuyu sağ salim indirmesi gerekmekte. Çevresinde bulunan havalimanlarına yeteri kadar yakın olamayan Sully uçan kuşunu Hudson Nehri'ne indirmek zorunda kalır ve o andan itibaren geri sayım başlar.

Get Out / IMDB: 7.7

Hipnoz olacaksınız! Hipnoza inanın ya da inanmayın bu film size bu fikrinizi sorgulatacak ve sizi çok iyi bir şekilde germeyi başaracak bir yapım. Filmde ırk ayrımını ve ırkçılık son derece iyi bir şekilde bizlere sunulmakta. Ana karakterimizin kız arkadaşı beyaz ırktan bir insan ve ana karakterimiz siyahi. Bir gün kız arkadaşı karakterimizi ailesiyle tanıştırmak istediğini söyler ve yola koyulurlar fakat karakterimizin bilmediği bir şey vardır. O da, büyük bir kurt kapanına doğru gitmekte olduğudur.


Arrival / IMDB: 7.9

İlk çıktığı zamanlarda izlemiş olduğum ve dünya dışı yaşam anlayışına ve dünya dışı yaşamın istedikleriyle alakalı çok yenilikçi ve çok iyi işlenmiş bir konuyu ele alan filmde dilbilimci olan ana karakterimiz ve ordu arasında gelişen sürtüşmeleri ve dünya dışı varlıklar ile karakterimiz arasında gelişen ikili ilişkileri görmekteyiz. Filmi izlemediyseniz ve bilim-kurgu filmlerine ilginiz var ise ve gerçekten konu işlenişi ile diğer bilim-kurgu ve dünya dışı varlıklar olan filmlere göre daha yenilikçi ve değişik bir tat arıyorsanız bu film tam size göre.

Salyut 7 / IMDB: 7.2

Bir başka bilim-kurgu lakin içerisinde macera ve dramında olduğu filmimiz listemizin son filmi. Film özellikle son sahnesinde umudun ne kadar önemli bir şey olduğu ve bir şeyi başaramasanızda yaptığınız şeyi denemeye devam etmeniz gerektiği çok iyi bir şekilde size hissettirmekte. Uzaydasınız ve Dünya ile iiletişiminiz yok siz olsanız hangi kararları verirdiniz?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Yağız Yüzlek<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF