Mevsimsizler – Şaşkın Bakışlar

6 dk


Mevsimsizler – Şaşkın Bakışlar


Mevsimsizler – Kaptanın Seyir Halleri adlı yazım için tıklayın…

Diğer Edebiyat İçeriklerine ulaşmak için tıklayın…


Karanlık gecenin sabaha bağlandığı esnada, kuzey yıldızının kaybolmasına yakın bir sigara daha ekledi sigarasını. Yine bu da sondu anlaşılan. Gözleri ufuk çizgisine dalmış, bu genç yaşta ucunu bırakmamaya çalıştığı hayallerini tekrar gözden geçiriyordu. Onun açısından problem yoktu aslında ama hayatın ona biçtiği rolü de merak etmiyor değildi. Güzel bir geleceği seçmiş olmanın öz güveni vardı üstünde ve tüm planlarını bu yönde yapıyordu. İnsanlara mesafesi de bu yüzdendi ama görünmez bir mesafe. Bozulmasını ya da sekteye uğratılmasını istemiyordu. Biliyordu ki kendi çevresi bu hayalleri için yeterince dar görüşlüydü. En büyük hayali yurtdışına gitmek ve ideallerini burada sürdürmekti.
Başarılı olmaması için hiçbir neden yok sadece birazcık çaba. Geri kalan dikkat ve özveri, zaten bunlarda mevcut. Yüksekte bekleyen bir kartal yavrusu aslında, hayalleri oralardan bile yere basacak nitelikte, lakin birtanesi hariç. O da gönül verdiği takımın şampiyonluğunu görmek, daha genç mutlaka görür herhalde, galiba sanırsam 🙂
Duru güzelliğinin yanı sıra ağırbaşlı ve naif duruşu dikkatleri üzerine çekmeye yetiyor da artıyor bile. İdealleri de bu yönde. Kazanmasında ki en büyük etken de bu olacak galiba. Söylemeden geçemeyeceğim, üzerinden atması gereken bir özelliği daha var. Bazen öylece takılı kalıyor. Durduk yere. Tabi görünen bu, ama o anlarda ne düşündüğü kendisinde saklı, biraz da hayallerinde.

Öyle bir devirdeyiz ki bırakın ideal yaratmayı hayal bile kuramıyor insanlar. Bu da onların hayattan ne kadar uzakta ama bir o kadar da içinde yaşadıklarını gösteriyor. Amacı olmayan yılların tükenmesinden zerre gocunmuyorlar.

Ama bu çağın kazananları anı yaşayanlar değil, hedefleri doğrultusunda emin adımlarla yürüyenlerdir. 

O da öyle…

Tek eksiği zaman…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Ramazan Özkaynak

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF