Mevsimsizler – Şaşkın Bakışlar

6 dakika


Mevsimsizler – Şaşkın Bakışlar


Mevsimsizler – Kaptanın Seyir Halleri adlı yazım için tıklayın…

Diğer Edebiyat İçeriklerine ulaşmak için tıklayın…


Karanlık gecenin sabaha bağlandığı esnada, kuzey yıldızının kaybolmasına yakın bir sigara daha ekledi sigarasını. Yine bu da sondu anlaşılan. Gözleri ufuk çizgisine dalmış, bu genç yaşta ucunu bırakmamaya çalıştığı hayallerini tekrar gözden geçiriyordu. Onun açısından problem yoktu aslında ama hayatın ona biçtiği rolü de merak etmiyor değildi. Güzel bir geleceği seçmiş olmanın öz güveni vardı üstünde ve tüm planlarını bu yönde yapıyordu. İnsanlara mesafesi de bu yüzdendi ama görünmez bir mesafe. Bozulmasını ya da sekteye uğratılmasını istemiyordu. Biliyordu ki kendi çevresi bu hayalleri için yeterince dar görüşlüydü. En büyük hayali yurtdışına gitmek ve ideallerini burada sürdürmekti.
Başarılı olmaması için hiçbir neden yok sadece birazcık çaba. Geri kalan dikkat ve özveri, zaten bunlarda mevcut. Yüksekte bekleyen bir kartal yavrusu aslında, hayalleri oralardan bile yere basacak nitelikte, lakin birtanesi hariç. O da gönül verdiği takımın şampiyonluğunu görmek, daha genç mutlaka görür herhalde, galiba sanırsam 🙂
Duru güzelliğinin yanı sıra ağırbaşlı ve naif duruşu dikkatleri üzerine çekmeye yetiyor da artıyor bile. İdealleri de bu yönde. Kazanmasında ki en büyük etken de bu olacak galiba. Söylemeden geçemeyeceğim, üzerinden atması gereken bir özelliği daha var. Bazen öylece takılı kalıyor. Durduk yere. Tabi görünen bu, ama o anlarda ne düşündüğü kendisinde saklı, biraz da hayallerinde.

Öyle bir devirdeyiz ki bırakın ideal yaratmayı hayal bile kuramıyor insanlar. Bu da onların hayattan ne kadar uzakta ama bir o kadar da içinde yaşadıklarını gösteriyor. Amacı olmayan yılların tükenmesinden zerre gocunmuyorlar.

Ama bu çağın kazananları anı yaşayanlar değil, hedefleri doğrultusunda emin adımlarla yürüyenlerdir. 

O da öyle…

Tek eksiği zaman…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Ramazan Özkaynak<span class="bp-unverified-badge"></span>

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF