Masa Başı Yoga Faydaları

Tüm ağrıların "Masa Başı Yoga" ile dakikalar içinde yok olurken aynı zamanda yoga alışkanlığını geliştirmeye var mısın?4 dakika


Pandemiyle birlikte saatlerce aynı koltukta veya aynı masada otururken çok fazla hareketsiz kalıyoruz. Bu hareketsizlik günden güne kilomuzu etkilerken aynı zamanda kaslarımıza da oldukça zarar veriyor. Tüm gün oluşan bu zararı ortadan kolayca kaldırmak “masa başı yoga” ile oldukça basit.

1. Nefes alarak başla!

İlk olarak burundan derin bir nefes alırken ağzından bu nefesi yavaşça bırak. Bu nefes alış verişleri yaklaşık üç kere uzun tutrarak tekrarla. Farkındalıkla nefes almak ruhumuza ve bedenimize iyi gelir!

2. Göz kaslarını çalıştır!

Gün boyu bilgisayar, televizyon ve telefonlar aracılığı ile zarar gören gözlerimizi dinlendirmek için “tavana, yere, sola, sağa, sol üst köşeye, sağ alt köşeye, sağ üst köşeye, sol alt köşeye bak” bu hareketleri yavaşça ve hissederek yaparak 3 kere tekrarla.

3. Boynunu rahatlat!

Ellerini iki yana açarak yukarı kaldır ve daha sonra ensende birleştir. Bu birleşimle birlikte kafanı yukarı kaldırarak burnundan derin nefes al ve ağzından yavaşça ver. Bu döngüyü üç kere yavaşça tekrarla ve boynundaki rahatlamanın keyfini çıkar!

4. Omuzlarını gevşet!

Omuzlarını tutuk ve kasılmış hissediyorsan şimdi birlikte omuzlarını rahatlatalım. Omuzlarını arkadan öne daire şeklinde yuvarla (5 defa), daha sonra tam tersi önden arkaya yuvarla (5 defa). Bu döngüden sonra burnundan derin bir nefes alıp ağzından ver!

5. Boynunu aç!

Son olarak sıkışık boynunu iyice açmak için başını elinle tutarak yavaşça omzuna yaklaştır. Derin nefes alıp verdikten sonra öbür elinle öbür omzuna yaklaştır. Ardından, başını dik tutarak yavaşça sola çevirip omzunun üzerinden geriye bak ve bu hareketi 3 kere tekrarla.

Bu hareketlerden sonra 3 derin nefes alarak rahatlamış bir şekilde işinin başına dönebilirsin! 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Sinem Durmaz<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF