Kendinden Kurtulma Sanatı

Bazen kendi kendimin elinden kurtulurdum, Kalbimi bir çamurda çırpınırken bulurdum. Sabahattin Ali5 dakika


Herkesin başarıya giden yolda ayağına takılan taşları,çalıları ve dikenleri vardır.Ama o hep başkasıdır,nesnelerdir,sebeplerdir ,iç dünyamızda büyüttüğümüz canavarlardır.Asıl canavar biziz lakin,asıl taş biz,asıl diken biziz.İşte bu yüzden sanattır kendinden kurtulmak.

Sanat diyorum sevgili okurlar çünkü sanatı herkes yapamaz,sadece görenler,duyanlar,hissedenler yapabilir.Hayatın derin çukurlarından çıkanlar,kapkaranlık bir kuyudan ışığı görenler ,tırnağıyla o sert zemini kazıyanlar yapabilir bunu ancak.

Peki ne eksik bende diye düşündüğünüzü duyar gibiyim. Neden çıkamıyorum ben bu aydınlığa,neden kalıyorum olduğum yerde diye sayıklıyor olabilirsiniz. Tek sebep,başlamak! Heves ettiğiniz,merakla beklediğiniz,ilginizi çeken kaç şeyin peşine düştünüz?Bir adamın gitar çalışına bayıldınız   ama o gitarı elinize hiç almadınız. Resim çizen insanlara hayranlıkla baktınız ama bir boyaya bile dokunmadınız.Başarılı bir iş adamının yerinde olmak istediniz ama o adımı atmadınız. Şimdi bana binlerce bahane sayabilirsiniz fakat durun ve düşünün istiyorum bu sebeplerin kaçı dışarıdan geliyor ,kaçı sizin içinizdeki bir parazit? 

Artık içinizdeki engellerden kurtulun. Korkmaktan,başarısız olur muyum diye düşünmekten kurtulun!Ne kaybdersiniz,zaten durduğunuz yerde sayarak hayatınızı kaybediyorsunuz,zamanınızı kaybediyorsunuz. Kendinizden kurtulun. O gitarı alın,o fırçayı vurun tuvale,o işe adımı atın ve kapın. Cesaretinizi toplayın ve kendinize inanmaya başlayın. Hayat kısa ve siz değerlisiniz. İstediğiniz yaşam sadece bir tık uzağınızda.Kendinizi içinde yaktığınız cayır cayır ateşten kurtarın! Haydi şimdi hayatınızı yaşamaya başlayın!


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Hatice Esma Nur Didin<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF