‘Kendime’

''çünkü ayrılmanın da vahşi bir tadı var çünkü ayrılık da sevdaya dahil çünkü ayrılanlar hala sevgili'' Atilla İlhan4 dakika


‘Kendime’

”çünkü ayrılmanın da vahşi bir tadı var
çünkü ayrılık da sevdaya dahil
çünkü ayrılanlar hala sevgili”
Atilla İlhan


Diğer ‘Edebiyat‘ içeriklerine ulaşmak için tıklayın.


Geçtiğin yolları arıyor gözün, yürüyorsun cadde cadde kocaman şehri. Çok iyi bildiğin caddelerde, kaybolma hissini tadıyorsun. Havanın kapalı oluşu bazen seni yanıltıyor, gökyüzüne baktığında güneş sana sıcaklığını veriyor. Her şeyden sıyrılıp sadece o an gülümsüyorsun. Hayata teşekkür etme şeklin belki de böyle. Bazı insanlara gülümsemek ancak bu kadar yakışır ve anlaşılan doğa bile bunun için iş birliği yapmış.

 Ne aradığını bilmeden yürüyorsun. Bazı sokakların sonu denize, bazılarının sonu ise çıkmaz sokağa çıkıyor. Bilmiyorsun, sadece yürüyorsun. Kafandaki düşünceleri ölçüp tartıyorsun, terazi bazen fazla ağır geliyor; çıkartıyorsun bir kısmını . Kendini bulmak için çıktığın yolda, neden bu kadar dağılıyorsun? der gibi bakıyor gözlerin. Denize bakınca sakinliyorsun, hep iyi gelmişti dimi sana bu. Anımsıyorsun. Hayat sana böyle anımsatıyor.

Hayatın içine bu şekilde karışıyorsun. Ama herkes gibi olmayarak… Kendine söz verdiğin yolda, en çok kendini bulmak istiyorsun. Mutlu son aradığın falan da yok. Kendini bulmak; bunlardan çok daha yüksek bi yerlerde… İnişli çıkışlı  yollara götürüyor seni ayakların. Ve her zaman ki  gibi o an yine gülümsüyorsun. İçindeki çocuğu gören herkese, aynı şeffaflıkla. Gökyüzüyle buluşuyor gözlerin, kuşlar gibi sende bu yolda bi yerlere gidiyorsun.

Yol bu ya; bilinmez, yürüyorsun.

'yeri ayrı'

Senin için buraya bir şarkı bırakıyorum, belki okurken dinlersin.

Mutlu Yıllar!


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Yaren Özgenalp<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici!

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen web sitemizi beyaz listeye ekleyerek bizi desteklemeyi düşünün.

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF