Karantina Sürecinde Okuyacak Kitap Bulamayanlara 7 Eğlenceli Kitap Tavsiyesi

1 dk


İzleyecek, okuyacak, yapacak hiçbir şey kalmadı diyenlere birbirinden eğlenceli 7 kitap. ”Ben bunu nasıl okumadım yaa” dedirtecek kitapları sizin için derledik. 

Keyifli okumalar.

Nihat Sırdar Otuz Beş'i Beklerken

Radyo dünyasının yakından tanıdığı Nihat Sırdar'ın doğup büyüdüğü Kocamustafapaşa' da başlayan hayat hikayesini kaleme aldığı kitabı. Eğlenceli dili, bazen hüzünlendiren bazen de güldüren hikayerin yer aldığı ''Otuz Beş'i Beklerken'' karantina günlerinde keyifle okuyacağınız kitaplardan.

İstiklal Akarsu Kısmet Bu İşler

Son dönemlerde sahne şovları ile de karşımıza çıkan ''Bir Alex Değilim'', ''Olur Öyle Şeyler'' ve ''Olsa Dükkan Senin'' isimli kitaplarıyla da eğlenceyi dibine kadar yaşatan yazarın kendi hayatından, mahallesinden ve okulundan bilgiler aldığımız eğlenceli bir kitap.

Gani Müjde Nbr Cnm

İzlediğimiz filmlerin altında imzası olan, sivri dilli senarist, yönetmen, son dönemleri Youtuber'ı Gani Müjde! Değişen Türkçe, dünya ve insanlarımız ile tespitin dibine vurduğumuz kitabı. Eee ''Nbr Cnm''?

Ferhan Şensoy Eşeğin Fikri

Sivri dil mi? Aradığınız yer burası. Oyunculuğu ile gönlümüze taht kurmuş, kavuklu komedyenimiz, tiyatro efsanemiz Ferhan Abimiz! Türk'ün el kitabı dediği bu kitap eminiz size eğlenceyi sonuna kadar yaşatacak.

Zafer Algöz Keş On Dı Teybıl

Okunduğu gibi yazılıp, yazıldığı gibi okunan kitap. Oyunculuğuna diyecek lafımız yoktu şimdi severek okuyoruz. Sinemamızın komedi ustasından film tadında kitap. ''O ne hikayelerdi be abi!'' diyeceğinize eminiz. ''Haşırt Dı Bilekbord'' isimli diğer kitabını da tavsiye ediyoruz.

Zeki Kayahan Coşkun Meğer Annem Haklıymış

Radyoların muzur çocuğu Zeki! Akşam üzeri ve gece yarılarının vazgeçilmez sesi. ''Annem hep haklı'' diyenlerin kitabı. Kısa ve öz bir kitap. Kulağınızda ''Atlet giy hemen'' sözü çınladı mı?

Aziz Nesin Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz

Şu sona bir efsane bırakalım. Kitaplarının neredeyse tamamı film olmuş bir adam. Ülkeye damgasını vurmuş sözleriyle günümüzde hala konuşulan isim. ''Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'' filmini hepimiz izledik ama okuyan sayısı az. O zaman bu günlerde sizi eğlendirecek şahane bir eser.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Serkan Tutal<span class="bp-verified-badge"></span>

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF