KAOSUN ORTASINDA BİR HAYAL

7 dk


Güneş battı batmak üzere bir sahil kenarı güneş tüm kızıllığıyla denize vuruyor, dalga sesleri var. Ben yürüdükçe sesler yükseliyor. Kumun parmaklarımın arasında dolaştığını hissediyorum.Hafifte rüzgar var. Saçlarımın rüzgarın ellerinde dolaştığını hissediyorum.Manzaramın eşsiz büyüsüne kapılmışım adeta. Gözlerimikapatıyorum, kollarımı açıp derin bir nefes alıyorum. Denizin tuzunu içimin derinliklerinde hissediyorum.Rüzgar adeta tüm tenimi sarıyor. Ürperiyorum ama bu huzur veren bir ürperti.İşte özgürüm!Kendimi dinlenmiş, tüm kötülüklerden arınmış, temiz hissediyorum.

Kumun tadını çıkarabilmek için hafifçe yürüyorum. Uzaklardan bir yerlerden gitar eşliğinde çalınan bir müzik sesi geliyor. Bu müzik sesiYalın’ın ‘olmasa da olur’ parçası olmalı.Bu şarkı daha önce kulağıma hiç bu kadar çekici gelmemişti.Müziğin ritmine kendimi kaptırıyorum.Önce kollarım sonra da bacaklarım dans etmeye başlıyor.Tanrım bu bir rüya olmalı! Sonra gözlerimi açıyorum. Arkamdaki ağaç topluluğunu farkediyorum .Rüzgarın da etkisiyle birbirine çarpan ağaçların hışırtılarını duyuyorum. Hafifçe o tarafa doğru yöneliyorum. Biraz ilerledikten sonra bir semaver görüyorum. Henüz yenisöndürülmüş olmalı. Her neyse kimin olduğunun pek bir önemi yok. Ateşi tekrar yakıyorum. –Rüzgar olunca biraz zor oluyoramanihayet başarıyorum.-Odun ateşinde kaynayan çayın tadını damağımda hissediyorum, lezzeti tarif edilemeyecek kadar güzel.Bu rüyanın bitmesini hiç istemiyorum.Çayın da vermiş olduğu bir rahatlamayla içimden bir rahatlama hissi geliyor.Gökyüzünün verdiği huzuru ve sonsuzluğu düşünüp kendi iç sesimi dinlemek istiyorum.Kafamın içinde birçok soru tekrar etmeye başladı. Kimdim ki ben? Nereden gelmiştim? Neler yaşamıştım? Başımdan neler geçmişti? En çok kime kırılmıştım? En çok kim yakmıştı canımı? İlk aşkım kimdi? Tanrı’ya kızgın mıydım? Tüm bunları düşünürken buldum kendimi. Yaşadığım her şey film şeridi gibi geçiyor gözümün önünden. Ölmüşüm de kendi yargımı kendim yapıyormuş gibi..Sonra farkediyorum, ruhumu ve kendi benliğimi dinlemem için arınmam gerekiyordu. Kendimi denize bıraksam dinlenir miydim ki?Aklımdan geçen her seyi bir kenara bırakıp denize doğru yürüyorum. Denizin dalgaları muazzam.! Dalgalar kuma çarptıkça sahildeki kumlar dalgalarla buluşup hızlı hızlı birbirlerine çarpıyor.Bu son derece görülmeye değer.

Denizin içinde biraz ilerledikten sonra kulaç açmaya başlıyorum. Kulaç açtıkça dalgalara karşı koyuyorum, dalgalar beni zorluyor, zorladıkça ben daha çok ilerlemekistiyorum. Bu benim için inanılmaz zevkli. Yüzümü güneşe dönüyorum ve işte kendimi denize bırakıyorum. Güneşi izliyorum, güneşin tenimi yakmasına izin veriyorum ve gülümsüyorum başardım dercesine..

CEYDA SARI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Ceyda Sarı<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF