KAOSUN ORTASINDA BİR HAYAL

7 dakika


Güneş battı batmak üzere bir sahil kenarı güneş tüm kızıllığıyla denize vuruyor, dalga sesleri var. Ben yürüdükçe sesler yükseliyor. Kumun parmaklarımın arasında dolaştığını hissediyorum.Hafifte rüzgar var. Saçlarımın rüzgarın ellerinde dolaştığını hissediyorum.Manzaramın eşsiz büyüsüne kapılmışım adeta. Gözlerimikapatıyorum, kollarımı açıp derin bir nefes alıyorum. Denizin tuzunu içimin derinliklerinde hissediyorum.Rüzgar adeta tüm tenimi sarıyor. Ürperiyorum ama bu huzur veren bir ürperti.İşte özgürüm!Kendimi dinlenmiş, tüm kötülüklerden arınmış, temiz hissediyorum.

Kumun tadını çıkarabilmek için hafifçe yürüyorum. Uzaklardan bir yerlerden gitar eşliğinde çalınan bir müzik sesi geliyor. Bu müzik sesiYalın’ın ‘olmasa da olur’ parçası olmalı.Bu şarkı daha önce kulağıma hiç bu kadar çekici gelmemişti.Müziğin ritmine kendimi kaptırıyorum.Önce kollarım sonra da bacaklarım dans etmeye başlıyor.Tanrım bu bir rüya olmalı! Sonra gözlerimi açıyorum. Arkamdaki ağaç topluluğunu farkediyorum .Rüzgarın da etkisiyle birbirine çarpan ağaçların hışırtılarını duyuyorum. Hafifçe o tarafa doğru yöneliyorum. Biraz ilerledikten sonra bir semaver görüyorum. Henüz yenisöndürülmüş olmalı. Her neyse kimin olduğunun pek bir önemi yok. Ateşi tekrar yakıyorum. –Rüzgar olunca biraz zor oluyoramanihayet başarıyorum.-Odun ateşinde kaynayan çayın tadını damağımda hissediyorum, lezzeti tarif edilemeyecek kadar güzel.Bu rüyanın bitmesini hiç istemiyorum.Çayın da vermiş olduğu bir rahatlamayla içimden bir rahatlama hissi geliyor.Gökyüzünün verdiği huzuru ve sonsuzluğu düşünüp kendi iç sesimi dinlemek istiyorum.Kafamın içinde birçok soru tekrar etmeye başladı. Kimdim ki ben? Nereden gelmiştim? Neler yaşamıştım? Başımdan neler geçmişti? En çok kime kırılmıştım? En çok kim yakmıştı canımı? İlk aşkım kimdi? Tanrı’ya kızgın mıydım? Tüm bunları düşünürken buldum kendimi. Yaşadığım her şey film şeridi gibi geçiyor gözümün önünden. Ölmüşüm de kendi yargımı kendim yapıyormuş gibi..Sonra farkediyorum, ruhumu ve kendi benliğimi dinlemem için arınmam gerekiyordu. Kendimi denize bıraksam dinlenir miydim ki?Aklımdan geçen her seyi bir kenara bırakıp denize doğru yürüyorum. Denizin dalgaları muazzam.! Dalgalar kuma çarptıkça sahildeki kumlar dalgalarla buluşup hızlı hızlı birbirlerine çarpıyor.Bu son derece görülmeye değer.

Denizin içinde biraz ilerledikten sonra kulaç açmaya başlıyorum. Kulaç açtıkça dalgalara karşı koyuyorum, dalgalar beni zorluyor, zorladıkça ben daha çok ilerlemekistiyorum. Bu benim için inanılmaz zevkli. Yüzümü güneşe dönüyorum ve işte kendimi denize bırakıyorum. Güneşi izliyorum, güneşin tenimi yakmasına izin veriyorum ve gülümsüyorum başardım dercesine..

CEYDA SARI


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Ceyda Sarı<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF