Kanal İstanbul’un Çevresindeki İmar Planları Onaylandı

Katar Emiri'nin annesi Şeyha Moza'nın aldığı arsa turizm-ticaret alanı oldu.1 dakika


Kuveytli şirketin proje güzergâhında aldığı 53 dönüm tarla yeni planlarda yol ve ‘ticaret + konut’ alanı oldu. Araziye konut, AVM ve otel gibi yapılar inşa edilebilecek. Katar Emiri'nin annesi Moza'nın aldığı arsa ise turizm-ticaret alanı oldu.

Yeniköy'de yaşayan yurttaşların yapacağı bilgilendirme toplantısı Jandarma tarafından yaptırılmadı.

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu, "Katarlılara peşkeş çekilirken halkın evlerine el koyan bu zihniyetiniz batsın!" diyor. Üçüncü Havalimanı yanı başındaki Yeniköy Mahallesi yaşayanları isyan ediyor! Rant hırsınızla pandemi koşullarında 650 evi, orada yaşayan ortalama 2600 kişiyi evsiz bırakacaksınız, diyorlar. Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu, Kanal İstanbul güzergahında yaptığı yürüyüş öncesi açıklamada, "Pandemide halka "evde kal" diyenler fırsat bu fırsat yaşam alanlarımıza saldırıyı sürdürüyor. Yağma ve talan fırsatçılığına geçit vermeyecek koca bir halk var." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da, Kanal İstanbul imar planı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na itiraz dilekçesiyle başvuruda bulundu. 

650 Ev Kamulaştırılacak

Kanal İstanbul’un yanı başında kurulacak lojistik merkezi için Arnavutköy’ün Yeniköy Mahallesi’nde yer alan 650 ev kamulaştırılacak. Hak sahipleri imar planlarına itiraz etmeye hazırlanıyor. Karadeniz'i Marmara'ya bağlayarak Boğaz'daki gemi trafiğini hafifleteceği söylenen kanalın etrafında kurulacak 500 bin nüfuslu Yenişehir projesi için hazırlanan imar planına göre bir mahalle tarih olacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Derya Saadet<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF