Kadınların Zehirli Güzellik Yöntemi

Binlerce yıldır insanlığın bilincinde olduğu bazen uygulamak için zehirli bitkilere de başvurulan yöntem ve yöntemin uygulanma sebepleri. 1 dk


Aşağıda gördüğünüz kadından hangisi daha çekici diye bir soru soracak olsak hangisini seçerdiniz ?

Muhtemelen ikinci olanı seçeceksiniz. Bu çalışma ilk olarak 1970’li yıllarda Psikolog Eckhart Hess tarafından yapılmıştır. Hess erkek deneklere bir kadına ait birbirinin tıpatıp aynı olan iki fotoğrafı göstermiştir erkeklerin çoğu ikinci kadını seçmiştir ve hiç biri fotoğraftaki küçük ayrıntıyı fark edememiştir. Gözbebeklerinin boyutlarındaki farkı. Erkekler ikinci fotoğrafı yani gözbebeği büyük olan kadını daha çekici ve kadınsı bulmuşlardır. Bilimsel olarak kanıtlanmış olan bu bilgi aslında daha eskiye dayanmaktadır.

İtalyan kadınlar tarafından yıllar önce kullanılmaya başlanmıştır.Tabii bu yöntemi nasıl keşfettikleri hakkında pek bilgimiz bulunmamakta. Peki ama nasıl yapıyorlardı bunu ? Evet biraz çılgınca bir yöntem kullanıyorlardı. Gözbebeklerini büyütmek için Antropa Bellodona (Güzel Avrat Otu) kullanıyorlardı. İtalyan kadınlar bu bitkiden elde ettikleri yağı gözlerine damlatıyorlardı ve gözbebeklerinin büyümelerini sağlıyorlardı. Bitkinin ismindeki Bella-Dona İtalyancada güzel kadın demektir Antropa Kelimesi ise durdurulamaz engellenemez gibi anlamlar taşımaktadır. Kelimenin kökeni yunan mitolojisindeki ölüm tanrıçasına dayanmaktadır ve bu bitkiyle fazlaca uyumludur. Çünkü bitkimiz zehirlidir ve vücuduna  alan kişiyi yavaş yavaş zehirler,görme bozukluğuna yol açar ve kullanılmaya devam edilirse öldürür. Tarihte hem ilaç hemde silah olarak kullanılan bitki İtalyan kadınlar tarafından da çekicilik amaçlı kullanılmıştır.

Peki Gerçekten Büyük Gözbebekleri Kadınların Daha Çekici Görünmesini Sağlar Mı ?

Erkekler gözbebeği büyümüş bir kadını bilinçli olarak fark edemez. Her ne kadar bilinçli kısım bu durumu fark edemese de beynimizin Limbik sistemi durumu fark eder ve duruma tepki vermeye başlar bunun sonucu olarakta kadın, erkeğe daha çekici görünür. Ancak kadınlar için aynı şey geçerli değildir aksine kadınlar gözbebekleri büyük erkekleri itici bulmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Büşra Kayalar<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF