Japon Sanatçı Yapraklardan Bu 30 Sevimli Tasarımları Çıkardı

Instagram'da "Lito Leaf art" adlı bir Japon sanatçı, sanatını çok özel bir şekilde yapıyor.7 dakika


Sanat yapmanın doğru ya da yanlış yolu yoktur. Herkes istediği form, ortam, madde veya tuvali kullanarak istediği her şeyi yaratabilir. Ve bu nedenle, bunları seçmek başlı başına bir sanattır. Günümüz hikayesinin kahramanı, sanatı için doğadan ilham aldı.

Instagram'da "Lito Leaf art" adıyla anılan bir Japon sanatçı, sanatını yapmak için çok özel bir ortama ve üsluba sahip. "Yapraklanamayan" onları tanımlamaya çalışırken bulunan kelimedir. (Açıkçası) yapraklardan yapılmış olan bu kesikler saf kaliteli sanattır. 

Daha fazla bilgi: Instagram | twitter.com

#1

Yaprakların içinde, diğer şeylerin yanı sıra, harika sevimli hayvanlar, ev yapımı pastoral motifler ve ara sıra popüler kültüre göndermelerle dolu başka bir dünya yaşıyor. Söylemeye gerek yok, onları yaratmak için çok fazla titiz ve detaylı çalışma gerekiyor. Sanatçı, bunun dikkat eksikliği ile baş etmenin harika bir yolu olduğunu itiraf ediyor.

#2

#3

Sanatçı, bunun dikkat eksikliği ile baş etmenin harika bir yolu olduğunu itiraf ediyor. Bir şeye odaklanmasına izin vererek dikkat dağınıklığını azaltmasına yardımcı olur. Bu uygulamayı o kadar çok seviyor ki her gün yapmaya çalışıyor.

Sanatçı, "Yaprak kesmeye başlamadan önce kağıt kesiyordum ama fazla dikkat çekemiyordum. İspanyol bir yaprak kesme sanatçısının çalışmalarını görünce şok oldum ve bu sanata da başladım." diyor.

#4

#5

Hiç kuşkunuz olmasın: mütevazı, minik ve sevimli eserleri Instagram yazarlarından büyük miktarda ilgi gördü ve Lito'nun şimdiden yaklaşık 27 bin takipçisi var. Yıllar geçtikçe Japon sanatçı, kesiklerinin yüzlerce küçük versiyonunu yarattı ve yakın zamanda durmayı planlamıyor.

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

#26

#27

#28

#29

#30


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Hüner Biber<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF