Japon Sanatçı Yapraklardan Bu 30 Sevimli Tasarımları Çıkardı

Instagram'da "Lito Leaf art" adlı bir Japon sanatçı, sanatını çok özel bir şekilde yapıyor.7 dk


Sanat yapmanın doğru ya da yanlış yolu yoktur. Herkes istediği form, ortam, madde veya tuvali kullanarak istediği her şeyi yaratabilir. Ve bu nedenle, bunları seçmek başlı başına bir sanattır. Günümüz hikayesinin kahramanı, sanatı için doğadan ilham aldı.

Instagram'da "Lito Leaf art" adıyla anılan bir Japon sanatçı, sanatını yapmak için çok özel bir ortama ve üsluba sahip. "Yapraklanamayan" onları tanımlamaya çalışırken bulunan kelimedir. (Açıkçası) yapraklardan yapılmış olan bu kesikler saf kaliteli sanattır. 

Daha fazla bilgi: Instagram | twitter.com

#1

Yaprakların içinde, diğer şeylerin yanı sıra, harika sevimli hayvanlar, ev yapımı pastoral motifler ve ara sıra popüler kültüre göndermelerle dolu başka bir dünya yaşıyor. Söylemeye gerek yok, onları yaratmak için çok fazla titiz ve detaylı çalışma gerekiyor. Sanatçı, bunun dikkat eksikliği ile baş etmenin harika bir yolu olduğunu itiraf ediyor.

#2

#3

Sanatçı, bunun dikkat eksikliği ile baş etmenin harika bir yolu olduğunu itiraf ediyor. Bir şeye odaklanmasına izin vererek dikkat dağınıklığını azaltmasına yardımcı olur. Bu uygulamayı o kadar çok seviyor ki her gün yapmaya çalışıyor.

Sanatçı, "Yaprak kesmeye başlamadan önce kağıt kesiyordum ama fazla dikkat çekemiyordum. İspanyol bir yaprak kesme sanatçısının çalışmalarını görünce şok oldum ve bu sanata da başladım." diyor.

#4

#5

Hiç kuşkunuz olmasın: mütevazı, minik ve sevimli eserleri Instagram yazarlarından büyük miktarda ilgi gördü ve Lito'nun şimdiden yaklaşık 27 bin takipçisi var. Yıllar geçtikçe Japon sanatçı, kesiklerinin yüzlerce küçük versiyonunu yarattı ve yakın zamanda durmayı planlamıyor.

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

#26

#27

#28

#29

#30


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Hüner Biber<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF