İnsanların Kavurucu Zamanlarına Gölge Etmek

Bazı dallar daha kalın ve güçlüdür, bazıları da kuruyup ölür. Yeni dallar çıkar hep; bazıları hiç yokmuş gibi yok olur. -ADAM FAWER5 dk


İnsanların Kavurucu Zamanlarına Gölge Etmek

Bazı dallar daha kalın ve güçlüdür, bazıları da kuruyup ölür. Yeni dallar çıkar hep; bazıları hiç yokmuş gibi yok olur. -ADAM FAWER


‘Yalnızlığın Karmaşasına Gönül Dayamak’ adlı yazım için tıklayın.

Diğer ‘Edebiyat‘ içeriklerine ulaşmak için tıklayın.


Silmem gerektiğinin farkındayım. Unutmam, vazgeçmem gerektiğinin farkındayım. Üzgünüm diye işin içinden sıyrılıp kaçmak istiyorum. Kesip atılan yerlerimin tekrar filizlenmesi de çok can yakıcı. Nasıl başlasam tekrar tekrar bilememekteyim. Memnuniyetsizliğime mi hayıflanayım yoksa her zaman yarım bırakılmanın nasıl hissettirdiği üzerine yazıp yazıp gözyaşımı mı eksiltmeliyim? Bilemedim. Bir yerden ağlarsak sonlara doğru hüzne alıştırmış olurum. 

Gitmeler çekiyor canım ama sonra hiç bilmediğim bir şehre kaçma çabalarım anlamını yitiriyor gibi. Trenler geçiyor, otobüsler eskiyor, oturulan çimenler bile sararıyor yerini yenilerine bırakıyor. İnsanlar ölüyor, bazen hayretler içerisinde izliyorsun bir insan nasıl ölebilir, bir insan nasıl bu kadar acı çekebilir diye. Sonra alışıyorsun, hayat urganlarını dolamayı sever biliyorsun. 

Tohum yeşeriyor, çocuk doğuyor, yeni muhitlere taşınıyorsun, yeni insanlar yepyeni karakterler keşfediyorsun. Kabullenmek bu demek sanırım. Hayat baş kaldıranları sevmez.

Defalarca yalnız bırakıldım. Ben ölürsem sanırım arkamdan ağlayan insan sayısının azlığı beni yatıştıracak. Bu da yalnızlığın farklı bir boyutu. Her şeye rağmen insan insanı arıyor. Kimsesizliğin varlığı çok yorucu. Önceden kesinlikle işi sanatsal boyutundan değerlendirirdim. Yahu koca koca şairler yalnız senin ne haddine yalnızlığa küfretmek diye. Ama insan sonradan anlıyor insana muhtaç olduğunu. Sonradan kısmına vardım uzunca bir süre dinlenmem gerekli farkındayım.

Sanırım insanların kavurucu zamanlarına  gölge görevi görmek hayatlarında gölge gibi belirsiz olacağın anlamına geliyor. Bilemiyorum öyle hissediyorum başka türlüsünü yaşatmadılar ki bileyim. Daha fazla yalnız kalmaya katlanamıyor ruhum, kalabalıklaşmaya hınca hınç insanların arasında kaybolmayı hissetmek istiyorum. Kalabalıklar arasında ölmek istiyorum. Kalabalıklar arasında kalabalık olmaya gücüm yeterli gelmiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Meyli Vural

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF