Herkesin Merak Ettiği Cinsel Yaşamla İlgili Sorular

1 dakika


Korunmak Önemli Midir ?

Çoğumuz eşimize veya sevgilimize bunu sormaya çekiniyor olabiliriz ancak sormamız gereken ilk soru “Daha Önce Korunmadan İlişkiye Girdin mi ?” olmalı. Bu hem kendi sağlığımız hemde ilerleyen dönemde oluşabilecek sorunlar için oldukça önemli. HIV virüsü günümüzün en büyük sorunlarından ve tehlikelerinden biri olmaya devam ediyor bundan korunmanın en kolay yolu da bunu partnerimize sormak. Hastalıklardan ve istenmeyen hamileliklerden korunmak için oldukça önemli bir unsur.

Hastalık Bulaştığını Nasıl Anlarım ve Nasıl Önlem Almalıyım ?

Bu durumu partnerinizle hiç konuşmadığınızı ve böyle bir şüpheniz olduğunu varsayalım bunun için yapmanız gerek bir sağlık kuruluşuna gitmek olacak. Direk öğrenmek için yapılan tek bir test olmadığını belirtmeliyim. Kendinizi riske atmamak adına birkaç test yaptırarak durumdan emin olun ve böyle bir şey varsa bian önce tedaviye başlayın.

Evlilikten Sonra Azalan Cinsellik

Gayet normal bir durumdur. Cinsel çoğu kişinin evlilikten belirli bir süre sonra cinsel hayatında değişiklikler gözlemlenmektedir. Özellikle 50 yaştan sonra çoğu çift seks yapmayı bırakıyor.

Nasıl Kolay Orgazm Olunur ?

Seks’in doruk noktasına çıkma yolu olan orgasm kadınlar için oldukça zordur. Bu zorluk için yaş pek önemli değildir her yaş grubunda ki kadınlarda görülmektedir. Orgazm sırasında yaşananlar genel olarak şu şekildedir : Kan basıncınız artar, vajinal duvarlarda kasılma ve beyinde yoğun endorfin salınımı başlar. Ayrıca beyin görüntülemesinde kadınların beyin fonksiyonlarının çoğunda durma gözlemlenir. Kadınlarda orgazm, farklı aktivitelerle mümkün olabilmektedir. Bir kadın ya klitorisin, ya vajinanın ya da ikisinin birden uyarılmasıyla orgazma ulaşabilmektedir. Aynı zamanda G noktası adı verilen ve vajina ağzının 5 santimetre kadar içinde bulunan nokta da uyarılmayı sağlayabilmektedir.

Neden Vaktinden Erken Bitiriyorum ?

Erkeklerde görülen beklemedik anda boşalma durumuna verilen isimdir. Her 10 erkekten 6'sı bu durumu yaşamaktadır ve bundan oldukça rahatsızdır. Bu erken boşalma durumu, vajinaya girmeden önce ya da girdikten hemen sonra yaşanabilmektedir.Ancak ilişki başladıktan 2 veya 10 dakika sonra yaşanan boşalma normal kabul edilmektedir. Bu duruma birçok şey sebep olabilir mesela seksle ilgili yaşanmış duygusal bir travma, suçluluk duygusu ya da performans anksiyetesi gibi durumlar erken boşalmaya sebep olabilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Beyza Nur<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF