Her Şey Tamam Mı?

1 dakika


Bütün derdimiz sosyal medya mı? Her şeyi hallettikte sıra telefonlarımıza, izlediklerimize mi geldi? Yok mu bunun bir yolu yordamı? Ölmese kadın, güzel yaşasa çocuk, kirlenmese doğa, vurulmasa hayvan! Hepsini bize öğreten sosyal medya mı?

Netfilix'e baskı yapıldığı ve sansür gelmesi için uğraşıldığı söyleniyor. Netfilix Türkiye pazarına girdikten 1 hafta sonra ben de üyelik aldım. İzlediğim dizi, film, belgesellerde hiç kadına şiddet, cinayet, hayvana tecavüz, çocuğa istismar ile karşılaşmadım. Aksine bunların kötü olduğunu izledim. Sansürü cinselliğe mi istiyoruz? Ahlağımız sadece öpüşen çiftle mi bozulur? Şahsen bunun yüzünden yolda her gördüğünü öpeni görmedim.
Kadın öldü, kediye, köpeğe, ata, eşeğe, damacanaya tecavüz ettiler, çocuklara cinsel istismarda bulundular, doğasında kendi halinde yaşayan hayvanı vurdular bunlar normaldi, dizilerde, filmlerde öpüştüler bu mu anormal?
Bu televizyonlar değil mi yengesiyle ilişkisini izleten, ahlaksız teklif edenleri izleten, tecavüz sahnelerini izleten? Onlarla bozulmadı mı insanların ahlakı?

Twitter artık kontrol altına alınsın deniyor. Alınsın bence de. Mesela, kadınlara iğrenç mesajlar atan, olmadık fotoğraflar yollayan, onlara en aşağılık yorumları yapanlar giremesin bence de. İnsanlara küfür eden, peygamberimize, atamıza hakaret edenler giremesin. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun diğer tüm zıt görüşlere saygısız olanlar giremesin. O zaman orada da bir sorun kalmaz. Al sana yöntem. Uygulayalım mı bunu? Bak nasıl arınırız o zaman.

YouTube artık sansürlenmeli! Evet. Buna da katılıyorum. Öncelikle saygısız ve seviyesiz, hiçbir amacı olmayan, sadece insanlara küfür eden hakaret eden insanlar orada olamasın. Videolarda boş boş konuşup kimseye bir şey anlatmayanlar orada olmasın. Biz bu sorunu hallederiz. Geriye zaten pek bir şey kalmaz.

Tiktok konusunda sözü size bırakıyoruz.

Her şeyi bitirdik mi? Kadına şiddeti, hayvana tecavüzü, çocuklara istismarı? Her şey tamam mı? Ekonomi, işsizlik, açlık sınırı, çocuğuna çikolata alamayan babanın hüznü? Bitti mi her şey? Tamam diyorsak hadi sosyal medyaya, dizi/film/belgesel platformlarına bakalım. Cinselliği ya da diğer konuları buradan öğreniyor muyuz? Önce bunlara bakalım. 

Bırakın sosyal medyayı ve diğer yerleri. Ülkeyi baştan aşağı yıkayalım kiri, pisi aksın gitsin. 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Serkan Tutal<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici!

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen web sitemizi beyaz listeye ekleyerek bizi desteklemeyi düşünün.

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF