Her Şey Sayılarda Gizlidir

8 dakika


  • Matematikçiler bize sayıların evrenin dili olduğunu söyler. Numerologlar ise daha ileri giderek, hayatındaki sayıların senin kim olduğunu ve ne yaptığını tanımlayabileceğini söyler.
    Numeroloji uzmanları, yaşamda atılacak önemli adımlar için en doğru zamanı belirlemek amacıyla rakamları kullanırlar. Numeroloji ayrıca, yatırım yapmak, evlenmek, seyahate çıkmak, iş değiştirmek ya da taşınmak için en doğru zamanı belirlerken de kullanılır.Evrende her sayı her harf bir gezegen ile ilişkilendirilmiştir. 
  •  Türk İslam kültüründe EBCED Avrupa da ise NUMEROLOJİ olarak adlandırılır. Her birimizin doğum tarihlerimize isimlerimize göre yaşamımızın kadersel etkileri ile betimlenen sayıları vardır. Bu sayılar temsil ettikleri ile hayatlarımız da hangi gezegenle ilişkili ise o gezegenin temsil ettikleri ile ilgili konularda kendi şifrelerimizi çözmeye yardımcı olur.
    Numeroloji, evrenin bir sistem olduğu düşüncesidir; Bir kez bozuldukça, temel unsurlardan, sayılardan ayrılırız.Dünyadaki her şeyin bağımlı olduğunu ve sayılara eşit olabileceğini anlayarak, bir numerolog bir kişinin birden çok unsurunu alıp çeşitli yöntemlerle anlamlı sayılara indirebilir. Bu sayılar daha sonra dünyayı ve kendimizi, yaşam yolu numaranız , ifade numaranız ve kalplerinizin arzu sayısı gibi şeyler üzerinde çalışarak amaçlarınız ve kişilik özellikleriniz hakkında bilgi edinebileceğiniz bireyler olarak daha iyi anlamamıza yardımcı olmak için kullanılabilir.

Numeroloji Tarihi
Nümerolojinin nereden geldiği ve nasıl ortaya çıktığı, birçok antik felsefe gibi bir sırdır. Mısır ve Babil, en eski yazılı numeroloji kayıtlarının olduğu yer.
Diğer kanıtlar, numerolojinin binlerce yıl önce Roma, Çin, Yunanistan ve Japonya'da kullanıldığını göstermektedir. Yediğimiz yiyeceklerin kalorik değerinden, Dünya ve Güneş sistemi çevresindeki gezegen ve yıldızlara kadar farkında olmasak da her birimiz her gün bu matematiksel düzenin ve kozmik planın bir parçası olmaktayız. Bir bebeğin doğum anı bile sayısal ve astrolojik değerlerin etkisi altındadır. Her bebek dünyaya belli bir koordinatta, belli bir zaman diliminde, belli yıldız, gezegen ve sayıların etkisi altında gelmektedir. Kişiliğimiz ve hayatımız ismimizden, sayılardan ve bu gezegenlerden aldığımız etkilerin karışımından etkilenmektedir. Bu sayısal veriler ve gezegen etkileri o bebeğin hayatında önemli ölçüde etkide bulunacaktır ve bu verilere dayanılarak bebeğin kişiliği, hayatı ve belli yaş aralıklarında karşılaşacağı olası durumlar hakkında bilgi vermek mümkündür. Numerolojinin özü Reenkarnasyon ve Tanrısal Enerjinin dönüşümüdür. Reenkasnasyonun özündeki düşünce ise ruhun her hayatta hangi tecrübelerle karşılaşacağını kendisinin seçtiğidir. Bu anlayışa göre ruh yaşadığı bir hayatta tamamlayamadıklarıyla bir sonraki hayatında tekrar karşılaşacaktır. Ruh yeni bedenine sıfır hafıza ile başlar ve daha önceki hayatlarında yaşadıklarını unutur fakat öğrendikleri ve yetenekleri bilinçaltının en gizli yerlerinde saklıdır. Doğuştan yetenekli olduğumuz herşey bir önceki hayatımızda öğrendiklerimiz ve ustalaştıklarımızdır.

Sonsuz hayatı yaşamak için önce ölmeyi seçmen lazım…

       ARAF


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bülent Seyidoğlu<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF