GÜZEL BİR HATIRA

5 dakika


Harika bir yaz akşamı, çok huzurlu bir yerde, sevdiğim adamla baş başayım.İki günlük kamp kaçamağı iyi fikirdi gerçekten.Kendimi çok mutlu ve huzurlu hissediyorum.Eşsiz bir dinginlik hali var üstümde.Altına kurulduğumuz gökyüzü, en az karşısında ateş yakıp biramızı yudumladığımız göl manzarası kadar güzel.Ay, yakamoz, yıldızlar… Konuşmadan içinde bulunduğumuz anı yaşamakla meşgulüz ikimizde.

-Hiç olmadığım kadar rahat ve huzurlu hissediyorum.

Ona doğru bakıp, tebessüm ediyorum.

-Evet ben de öyle, buraya gelmek harika bir fikirdi.

Tekrar gökyüzüne bakıp yıldızları seyrediyorum.Çok eskilerde bir hatırayı  anımsıyorum.

-Küçükken bir yıldızım olsun isterdim.

-Nasıl yani?Neden ki?

 

-Bilmem.Çok güzellerdi.Bir de akşamları parka gittiğimde…

-Akşamları parka gittiğinde mi?Tatlım.. annen bu yaşında bile akşam dışarıda olduğunda iki defa arayıp seni kontrol ediyor, o yaşta akşam vakti parka gitmene nasıl izin veriyordu?

-İzi vermek zorunda kalıyordu.Hem yalnız gitmezdim, babam götürürdü.Ben küçükken de çok geç saatlere kadar uyumazdım, ama okul için sabah erken kalkmam gerekirdi.Ben 7-8 yaşlarındayken oturduğumuz mahallede, eve yürüme mesafesinde olan bir park vardı.Babam beni oraya götürürdü.Salıncakta sallardı.O salladıkça, ayını şu an olduğu gibi bir rüzgar değerdi yüzüme, saçlarım uçuşurdu.Bir de babam, annem gibi yavaş değil hızlı sallardı beni.O salladıkça ben gülerdim.Akşam vakti olduğu için gökyüzü yıldızlarla dolu olurdu. Salıncak hızlandıkça yükselir, yükseldikçe beni yıldızlara yaklaştırırdı. Her seferinde biraz daha… Dünyanın en mutlu çocuğu gibi hissederdim.Babam salıncakta uyuklamaya başladığımı farkedince durdururdu salıncağı, beni kucağına alırdı.Başım babamın omzunda, ben, rüyalarımda yıldızlarda dönerdik eve.

Bir an içlendim, derin bir nefes ve biramdan da bir yudum aldım.Tebessüm ettim sevdiğim adama ve yine manzarayı seyretmeye devam ettik.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Aleyna GÜLSÜN<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF