Gerici AKİT Yazarı Abdurrahman Dilipak, İstanbul Sözleşmesi’ni Savunan Kadınlara ‘Fahişe’ Dedi

Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP'nin Papatyaları isimli yazısında İstanbul Sözleşmesini savunan kadınlara "başımızın belası fahşa" dedi4 dk


İstanbul Sözleşmesi kadınların yaşam güvencelerinden biridir. İstanbul Sözleşmesi ve bu sözleşmeye dayanarak çıkarılan 6284 sayılı "Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun" kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadele edilmesi için yöntemleri belirleyen en kapsamlı ve güncel araçtır.
Bu sözleşme kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddete yönelik, şiddeti önleme, şiddete karşı kadınları koruma, şiddeti kovuşturma ve politika üretme konusunda taraf devletleri bağlayıcı yükümlülükler getirir.

Kadınlar olarak, bir yandan şiddete karşı mücadele ederken bir yandan da bizi şiddete karşı koruyan yasaları savunmak için mücadele ediyoruz.

Erkek şiddetine karşı en önemli kazanımlarımızdan olan İstanbul Sözleşmesi'nin -kazanılmış haklarımızın- gasp edilmesine izin vermeyeceğiz.

Biz kadınlar şiddetsiz, özgür ve eşit bir hayat yaşamak istiyoruz.

Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP'nin Papatyaları isimli yazısında İstanbul Sözleşmesini savunan kadınlara "başımızın belası fahşa" dedi. Gerici ve kadın düşmanı zihniyetinize karşı kadınların mücadelesi var!

Bir kez daha söylüyoruz: #İstanbulSözleşmesiYaşatır Çünkü eşit vatandaşlığın garantisidir. Şiddete son verilmesi için hayatın her alanında eşitlik sağlanması gerektiğini söyler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Derya Saadet<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF