Gerçek Kahramanlar! Hakkınız Ödenmez!

Onlar, her felakette gece gündüz demeden "FEDAKARCA" can kurtaran "gizli" kahramanlarımız...8 dk


Hepsi birer isimsiz kahraman… Tek amaçları "can" kurtarmak… Her felakette ne olursa olsun hepsi, tek bir çatı altında toplanarak yardıma nerede ihtiyaç varsa oraya koşuyorlar. AFAD, AKUT, İHH, KIZILAY, UMKE, MAĞARACILIK FEDERASYONU, İTFAİYE BİRİMLERİ, SAĞLIKÇILARIMIZ ve daha niceleri… İsimlerinin bir önemi yok aslında, çünkü hepsi meydana gelen her felakette tek bir çatı altında hareket ediyor. Tek düşündükleri şey can kurtarmak… Onlar deprem, çığ, yangın, sel ve daha akla gelebilecek her türlü felakette, vatandaşlarımızın hayata tutunmaları için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar.

Ülkemiz ne kadar ayrıştırıcı fikirlerle çoğu kez kutuplaşsa da acı ve hüzün kavramları milletimizi birbirine bağlayan en önemli iki unsur oluyor her seferinde… A partisi, B partisi, C partisi, ve tüm medya kuruluşları, hepsi tek yumruk oluyor ve hep birlikte önce İNSAN diyebiliyor böyle zamanlarda. Bu da ülke olarak bizlerin ve acıyı bizzat yaşayanların yaralarına merhem oluyor bir bakıma. Gerek yardım kampanyaları gerek insanımızın sağduyusuyla darda kalan insanlarımız kötü günlerini daha çabuk atlatabiliyor.

Buna en büyük zemini hazırlayan da yine başta bahsettiğim gibi bizlere gönüllük duygusunu aşılamış, her canın kıymetli olduğunu çok iyi bilen, umuda uzanan en güçlü el olan sivil toplum kuruluşlarımızın yüce gönüllülüğü vesile oluyor. Hepsi birlik olma duygusuyla el ele vererek birlikte hareket ediyor ve milletimize "Birlikte daha güçlüyüz!" mesajını veriyor.

Bu depremde bizi en güçlü kılan şey birlik olmamızın yanı sıra umut da oldu aslında. Bu duyguyu iliklerimize kadar hissetmemizdeki yine en büyük neden kahramanlarımızda gizli. Onlar, gün, saat, dakika kavramlarını hiçe sayarak umutlarını, sanki enkazın ilk saatleriymiş gibi diri tutuyorlar ve her moloz yığınının altında bir yaşam belirtisi aramaya devam ediyorlar. İnsanımız da onların bu özverisi ile asla ye'se kapılmıyor ve umudunu hep koruyor.

Örnek verecek olursak 02.11.2020 tarihinde yani depremin olduğu günden yaklaşık 3 gün sonra, depremin 58. saatinde 14 yaşındaki İdil Şirin adlı gencimizi enkazdan kurtardıkları gibi ya da mucize olarak nitelendirebileceğimiz, depremin 65. saatinde 3 yaşındaki Elif bebeği hayata tekrar kazandırdıkları gibi… 

Örnek çok umut ise sonsuz… Onların hayatlarında kendilerine belirledikleri en önemli misyon: CAN KURTARMAK. Ülkemiz onlar gibi fedakar kahramanlara sahip olduğu için çok şanslı. Allah hiçbirinin ayağını taşa dahi değdirmesin, hepsi ülkemize haklarını helal etsin… İYİ Kİ VARLAR…

Sözlerimi tamamlamadan önce depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Anıl Pakoğlu<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF