Futbolda Biten Denizimiz: Ekonomi

Paranın fethedemeyeceği kadar, sağIam bir kaIe yoktur. M. T. Cicero 4 dakika


Futbol, ülke olarak çok sevdiğimiz, küçüğünden büyüğüne herkesin ilgi duyduğu, mahallelerde arkadaşlık bağlarımızı pekiştiren, acizane tabirle aramızda kuvvetli gönül bağı bulundurduğumuz bir spor dalıdır. 

Bizler için bu kadar değerli olan ve bizleri birleştirici unsur olarak gördüğümüz, tuttuğumuz arma için deplasmanlardan deplasmanlara koştuğumuz bu spor ne yazık ki ülkemizde iyi yönetilememektedir.

Her transfer döneminde yapılan yanlış ve pahalı transferler, yaşlı ve emekliliğine yakın futbolcuların ülkemizi para için tercih etmeleri, altyapıya, gençlerimize vermediğimiz önem, yöneticilerin umursamaz, dikkatsiz para yönetimleri ne yazık ki ülkemiz futbol ekonomisini batırmış bir vaziyete sokmuştur.

Bu kadar futbolla yatıp kalkan, gündemimizi her gün meşgul eden, sayfa sayfa gazetelerde manşetler attığımız bu spor, bir çare bulunmadığı sürece bu bataklıktan asla çıkamayacaktır. İşini bilen insanların görev yapmadığı, işleri sadece televizyon kanallarına demeç vermek olan yöneticiler ve başkanlar yerine, daha yapıcı, alanında uzman, çözüm odaklı insanların bu platformda başa gelmeleri bizler için özellikle batışın öngörülemez hale geldiği bu süreçte çok iyi bir çözüm olacaktır.

Ayrıca pırıl pırıl gençlerimizin var olduğu ülkemizde altyapının bu kadar geri planda kalması, ayrıca bu gençlerin fırsat bulduğunda bizi yabancı ülkelerde nasıl temsil ettiğini bilmemize rağmen sürekli aynı yanlışların içine düşmemiz de cabasıdır.

Sonuç olarak bizler hangi alan olursa olsun yalnızca kendi değerlerimize önem vererek, işini hakkıyla yapan insanlara fırsat tanıyarak bir yerlere gelebiliriz. Gelebiliriz çünkü Türk insanı istediği zaman yapamayacağı hiçbir şey, başaramayacağı hiçbir zorluk yoktur…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Anıl Pakoğlu<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF