“Flying-V” İlk Uçuşunu Başarıyla Gerçekleştirdi

Araştırmacılar, bir gün kanatlarında yolcu taşıyabilecek fütüristik ve yakıt açısından verimli bir uçak olan Flying-V'nin ilk başarılı uçuşunu gerçekleştirdi. 3 dk


Araştırmacılar, bir gün kanatlarında yolcu taşıyabilecek fütüristik ve yakıt açısından verimli bir uçak olan Flying-V'nin ilk başarılı uçuşunu gerçekleştirdi. 

Flying-V kendine özgü tasarımıyla yolcu kabini, kargo kısmı ve benzin deposunu kanatlarında taşıyabilecek. Bununla birlikte uzmanlar Flying-V'in aerodinamik tasarımı sayesinde diğer uçaklara göre %20 daha az yakıt tüketmesini umuyor.

Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesi'ndeki araştırmacıların ve projenin ortağı olan Hollanda'nın havayolu şirketi KLM'nin ürettiği "Flying-V" in 22,5 kg ve 3 metre ölçekli modeli, bir sonraki adıma taşınmak için test edildi.

Delft Teknoloji Üniversitesi havacılık ve uzay mühendisliği fakültesinde yardımcı doçent olan Roelof Vos açıklamasında şunları söyledi:

"Endişelerimizden biri, uçağın kalkışta bazı zorluklar yaşayabileceğiydi; çünkü önceki hesaplamalar 'rotasyonun' bir sorun olabileceğini gösterdi. Ekip, sorunu önlemek için ölçekli uçuş modelini optimize etti; ancak pudingin kanıtı yemekte. Emin olmak için uçmalısın"

Hollandalı havayolu şirketi KLM o anları bir video ile paylaştı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Burak Başkaya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sitemap - Güncel Gündem
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF