“Flying-V” İlk Uçuşunu Başarıyla Gerçekleştirdi

Araştırmacılar, bir gün kanatlarında yolcu taşıyabilecek fütüristik ve yakıt açısından verimli bir uçak olan Flying-V'nin ilk başarılı uçuşunu gerçekleştirdi. 4 dakika


“Flying-V” İlk Uçuşunu Başarıyla Gerçekleştirdi

Araştırmacılar, bir gün kanatlarında yolcu taşıyabilecek fütüristik ve yakıt açısından verimli bir uçak olan Flying-V’nin ilk başarılı uçuşunu gerçekleştirdi.


‘“The Batman” Çekimleri Covid-19 Sebebiyle Durduruldu’ adlı yazım için tıklayın…

Diğer Teknoloji içeriklerine ulaşmak için tıklayın…


Araştırmacılar, bir gün kanatlarında yolcu taşıyabilecek fütüristik ve yakıt açısından verimli bir uçak olan Flying-V’nin ilk başarılı uçuşunu gerçekleştirdi. 

Flying-V kendine özgü tasarımıyla yolcu kabini, kargo kısmı ve benzin deposunu kanatlarında taşıyabilecek. Bununla birlikte uzmanlar Flying-V’in aerodinamik tasarımı sayesinde diğer uçaklara göre %20 daha az yakıt tüketmesini umuyor.

Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesi’ndeki araştırmacıların ve projenin ortağı olan Hollanda’nın havayolu şirketi KLM’nin ürettiği “Flying-V” in 22,5 kg ve 3 metre ölçekli modeli, bir sonraki adıma taşınmak için test edildi.

Delft Teknoloji Üniversitesi havacılık ve uzay mühendisliği fakültesinde yardımcı doçent olan Roelof Vos açıklamasında şunları söyledi:

“Endişelerimizden biri, uçağın kalkışta bazı zorluklar yaşayabileceğiydi; çünkü önceki hesaplamalar ‘rotasyonun’ bir sorun olabileceğini gösterdi. Ekip, sorunu önlemek için ölçekli uçuş modelini optimize etti; ancak pudingin kanıtı yemekte. Emin olmak için uçmalısın”

Hollandalı havayolu şirketi KLM o anları bir video ile paylaştı


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Burak Başkaya<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF