“Flying-V” İlk Uçuşunu Başarıyla Gerçekleştirdi

Araştırmacılar, bir gün kanatlarında yolcu taşıyabilecek fütüristik ve yakıt açısından verimli bir uçak olan Flying-V'nin ilk başarılı uçuşunu gerçekleştirdi. 4 dakika


“Flying-V” İlk Uçuşunu Başarıyla Gerçekleştirdi

Araştırmacılar, bir gün kanatlarında yolcu taşıyabilecek fütüristik ve yakıt açısından verimli bir uçak olan Flying-V’nin ilk başarılı uçuşunu gerçekleştirdi.


‘“The Batman” Çekimleri Covid-19 Sebebiyle Durduruldu’ adlı yazım için tıklayın…

Diğer Teknoloji içeriklerine ulaşmak için tıklayın…


Araştırmacılar, bir gün kanatlarında yolcu taşıyabilecek fütüristik ve yakıt açısından verimli bir uçak olan Flying-V’nin ilk başarılı uçuşunu gerçekleştirdi. 

Flying-V kendine özgü tasarımıyla yolcu kabini, kargo kısmı ve benzin deposunu kanatlarında taşıyabilecek. Bununla birlikte uzmanlar Flying-V’in aerodinamik tasarımı sayesinde diğer uçaklara göre %20 daha az yakıt tüketmesini umuyor.

Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesi’ndeki araştırmacıların ve projenin ortağı olan Hollanda’nın havayolu şirketi KLM’nin ürettiği “Flying-V” in 22,5 kg ve 3 metre ölçekli modeli, bir sonraki adıma taşınmak için test edildi.

Delft Teknoloji Üniversitesi havacılık ve uzay mühendisliği fakültesinde yardımcı doçent olan Roelof Vos açıklamasında şunları söyledi:

“Endişelerimizden biri, uçağın kalkışta bazı zorluklar yaşayabileceğiydi; çünkü önceki hesaplamalar ‘rotasyonun’ bir sorun olabileceğini gösterdi. Ekip, sorunu önlemek için ölçekli uçuş modelini optimize etti; ancak pudingin kanıtı yemekte. Emin olmak için uçmalısın”

Hollandalı havayolu şirketi KLM o anları bir video ile paylaştı


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Burak Başkaya<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF