Fazla Bilinmeyen 17 Netflix Dizisi

İzleyecek dizi kalmadı diyenler, bu listeye bir göz atın. Muhtemelen daha önce adını bile duymadığınız dizilerle yazın sonuna kadar keyifli vakit geçirebilirsiniz! 25 dk


Fazla Bilinmeyen 17 Netflix Dizisi

İzleyecek Netflix dizisi kalmadı diyenler, bu listeye bir göz atın. Muhtemelen daha önce adını bile duymadığınız dizilerle yazın sonuna kadar keyifli vakit geçirebilirsiniz!


Okullar Başlamadan Önce Okumanız Gereken 7 Kitap! adlı yazım için tıklayın…


1.   Outer Banks

Netflix'in bu yıl çıkardığı diziler arasında favorilerimden biri olan Outer Banks dünyada çok fazla ülkede ses getirirken Türkiye'de ise sadece birkaç gün top 10 arasına girebildi. Başrolündeki Chase Stoks'un dizi yayınlandığında 50 Bin İnstagram takipçisi vardı şuan ise 4.5 Milyon. Dizideki isimlerin birçoğunu önceden tanımadığımız halde oyunculukları gerçekten başarılı. Outer Banks'in yoksul kesiminde yaşayan Johnny B'nin babası esrarengiz bir şekilde kayboluyor. Arkadaşları ile bu gizemin pesine düşerken aslında babasının hazine aradığını öğrenip hazinenin peşine düşüyorlar. Konusu çok klişe olan dizi şaşırtıcı bir şekilde sürükleyici oturduğunuz andan bitene kadar diziyi bırakamıyorsunuz. Sahil kasabası yaşamanı ve samimi dostluk hikayesi ile dizi daha da keyif verici bir hale geliyor.

IMDb : 7.6 / 10

2.How to Get Away with Murder

Annalise Keating ceza savunma avukatı ve Amerika'nın önde gelen üniversitelerinden birinde ceza hukuku profesörü. Ceza hukukuna yönelmek isteyen birçok öğrencinin idolü. Her yıl sadece beş öğrenci yanında staj yapabilir, davalarını inceleyebilir ve pek çok şey öğrenebilir. Acımasız bir seçim sonrası birbirinden hiç haz etmeyen beş öğrenci ile davalara bakmaya başlarlar. Olaylar beklenildiği gibi gitmez ve öğrenciler bir cesetten kurtulmaya çalışır. Bu sefer davanın diğer tarafında yer alan öğrenciler, öğrendikleri ile başarılı bir şekilde cesetten kurtulabilecek mi? Flashbacklerle heyecanı sürekli doruklarda yaşatan diziyi izlerken yerinizden kalkamayacaksınız.

IMDb : 8.1 / 10

3.   Trinkets

İkinci ve final sezonu 25 Ağustos'ta yayınlanacak dizinin başrollerinde kleptomani (hırsızlık) hastalığı olan ve aynı liseye giden üç kız bulunuyor. Anonim kleptomani toplantılarında tanışan ve iyileşmek yerine birbirlerini daha çok gaza getirip birlikte hırsızlık yapmaya başlıyorlar. Oyunculuklar birçok bilinmeyen diziye göre başarılı. Kafa dağıtmak adına izlenilebilir bir dizi. 

IMDb : 7.1 / 10

4.   Get Even

İngiliz yapımı Netflix dizisi kendilerini DGM (Don't Get Mad) diye adlandıran ve tamamen farklı gruplara ait dört kızın okudukları okuldaki zorbalara karşı savaşını ele alıyor. Dizide en çok ilgi çeken, olayların gerçekten de tam olarak yaşlarına uygun olarak gerçekleşmesi. Ergenliğin yaşattığı o duygu karmaşasını hissedebiliyorsunuz. DGM okuldaki zorbaları ifşa ederken kullan-at telefonlar ile çok başarılı bir sistem kurmuşlar. Okulda başkalarının gözü önünde asla buluşmuyorlar. Planlarını ise insanların dikkat etmeyecekleri yerde yapıyorlar. Planlamadıkları şey ise ifşaladıkları zorbanın ertesi gün ölü bulunacağıdır. Okullarında bir katil varken polis DGM'i suçlar. Dizideki oyunculuklar fazla başarılı değil ve bazı bölümler arası kopukluklar var ama yine de merak edip izlemeye devam ediyorsunuz. Dizin son bölümü ikinci sezon olacağına dair ışık tutmakta.

IMDb : 6.1 / 10

5.   Blood & Water

Dizinin en ilgi çekici yanları Cape Town'da geçmesi ve oyuncu kadrosunun büyük bir kısmını siyahilerin oluşturması. Başroldeki Puleng'in kız kardeşi doğduktan sonra kaybolmuştur. Babasını birçok defa para karşılığında çocuğunu satmak ile suçlanmıştır. Her yıl olduğu gibi Puleng'in ailesi kız kardeşinin doğum gününü kutlayıp onun için dua ederler. Gecesinde en yakın arkadaşı tarafından birinin doğum günü partisine götürülen Puleng orada birkaç insanla tanıştıktan sonra doğum günü kızının kayıp kız kardeşi olabileceğinden şüphenelir ve araştırmaya başlar.

IMDb : 6.1 / 10

6.   Spinning Out

İkinci sezonun iptalinin tam bir hayal kırıklığı yarattığı Spinning Out'un başrolünde Skins, Maze Runner, Karayip Korsanları gibi başarılı yapıtlardan tanıdığımız Kaya Scodelario bulunuyor. Dizide başarılı bir solo buz pateni yarışçısı olan Kat'in yaşadığı trajik kaza sonrası toplanmasını izliyoruz. Aynı zamanda bipolar olan Kat'in antrenörleri artık solo yerine çift olarak buz pateni yapması gerektiğini söylerler. Çoçukluğundan beri bildiği her şeye zıt olan takım olmayı öğrenmeye çalışırken yarışmalar yaklaşmaktadır. Bir yandan yarışmanın stresi ile baş etmeye çalışan Kat diğer yandan da bipolar nöbetleri ile savaşır. 

IMDb : 7.7 / 10

7.   Gökyüzünün Üzerinde 3 Metre

İtalya sahilinde geçen tam olarak kafa dağıtmalık bir yaz dizisi. Profesyonel motorcu olan ama kazadan sonra yarışlara dönemeyen bir Aless, içine kapanık Summer, Aless'in peşinden Madrid'ten gelen tamirci Dario, Summer'ın zıttı olan Sofia ve Summer'ın en yakın arkadaşı ama aynı zamanda ona aşık olan Edo. Bu grubun yaz boyunca yaşadıklarına tanıklık edeceksiniz.

IMDb : 5.5 / 10

8.   Never Have I never

Hint-Amerikan bir gencin yaşadığı zorlukları, aşk hikayelerini konu alan dizi tam olarak amerikan gençlik dizileri gibi değil. Ergenler gerçekten ergenler. Devi ve arkadaşlarının yaşadıklarını izlerken keyifli vakit geçireceksiniz.

IMDb : 5.5 / 10

9.   Bonding

Netflix'de izlediğim en farklı dizilerden biri kesinlikle . Başroldeki Tiff gündüzleri New York'ta psikoloji öğrencisidir geceleri ise kendi kurduğu işi olan erkeklerin kendi isteği ile geldiği yerde dominanttır. İşleri çoğalırken Tiff lisedeki en yakın arkadaşıyla tekrar iletişime geçtikten sonra onu asistanı olarak almaya karar verir ve ona bildiklerini öğretir. Dominantlığa farklı bir açıdan bakarken çok eğleneceksiniz. 

IMDb : 7.2 / 10

10.  Working Moms

Dizinin en başarılı bulduğum tarafı gerçek hayat ile bağlantısı. Eğer çevrenizde doğum yapmış ve işe yeni dönen biri var ise ne demek istediğimi anlayacaksınız. Dizi Kanada' da aynı yuvaya çocuklarını götüren ve arkadaş olan bir grup anneyi ve yaşadıklarını ele alıyor. Dizinin başrollerinden olan Kate'in hırsla iş hayatına geri dönmeye çalışırken başına gelenleri izlerken hem gülecek hem de düşüneceksiniz . Bölümlerin nasıl geçtiğini bile anlamadan izleyeceğiniz tam bir hafta sonu dizisi.

IMDb : 7.5 / 10

11.Wanderlust

Merak etmeyin Alman dizisi değil. İngiliz yapımı dizini başrolünde Emmy ve Altın Küre ödülü olan Toni Collet yer alıyor. Dizide aslında aile ilişkisinin incelenmesi ve mutlu olup olmadığı, tek eşli ilişkinin ömür boyu sürdürülebilirliği inceleniyor. Konusu gerçekten ilginç olan diziye bir göz atın. 

12.Atypical

Şuana kadar üç sezonu yayınlanan ve dördüncüsü merakla beklenen dizi otizmi olan Sam'in başından geçenleri anlatıyor. Otizm'i konu alan birçok film/dizi olmasına rağmen bu kadar başarılı bir şekilde yansıltığına hiç rastlamadım . Kendini artık hazır hisseden Sam aşk hayatına atılır. Hem Sam'in hem de ailesinin yaşadıklarını mükemmel oyunculukları sayesinde keyifle izleyeceksiniz.

IMDb : 8.3 / 10

13.Valeria

Kendini yazar olarak adlandıran ama tek bir sayfa bile yazamayan ve beş parasız kalan Valeria'ın artık hayatındaki bazı şeyleri değiştirmesi gerekir. Hem arkadaşları ile hem de kocası ile arası iyi olmayan Valeria bir partide tanıştığı bir çocuğun önerisi üzerine cinsellik hakkında yazmaya başlar ve sürekli partide tanıştığı çocuk hakkında düşünür.İspanyol dizilerinin verdiği sıcaklığı tamamen hissebileceğiniz dizi, boş vakitlerinizde izlemeniz için bire bir.

IMDb : 6.2 / 10

14.Easy

Kadrosunda Elizabeth Reaser, Dave Franco, Orlando Bloom, Emily Ratajkowski, Sophia Bush gibi birçok tanınan ve başarılı oyuncuları bulunduran dizinin bilinmiyor olması fazlasıyla şaşırtıcı. Dizi Chicago'da geçiyor ve her bölümünde farklı karakterlerin cinsel ve aşk  hayatlarını izliyoruz. Dizi kategori olarak komedi-drama antoloji dizisi olarak geçiyor.

IMDb : 6.9 / 10

15.Good Girls

Üç arkadaş biri sınıf annesi, komite üyesi tam bir örnek anne diğerleri ise hayatlarından oldukça sıkılmış ve para sorunları ile boğuşan kasiyer ve garson. Bir gün tüm bu sorunlarını çözmek için aralarından birinin çalıştığı marketi soymaya karar verirler. Soygun başarılı geçer ama otuz bin dolar çalmayı beklerken neredeyse bir milyon dolarları vardır. Bilmedikleri şey ise aslında bir gansterin parasını çaldıklarıdır. Gangsterlere olan borçlarını ödemek için para aklamaya başlarlar ve ardından da basmaya. Birçok kez başlarından büyük işlere kalkan kadınlar dış görünüşleri ve anne olmaları sebebiyle hiç dikkat çekmezler. Artık işleri ilerletmenin vakti gelmiştir.

IMDb : 7.9 / 10

16.Daybreak

Sanırım Netfix'de izlediğim en anlamsız dizi olabilir. Dünyada olan bir patlama sonucu sadece gençler hayatta kalıyor ve aralarında gruplaşmaya ve bölünmeye başlıyorlar. Başroldeki Josh ise yalnız kurt olarak takılıyor ve her yerde patlama öncesi aşık olduğu kızı arıyor. Bu yolculukta kendine müttefikler edinmek zorunda kalan Josh bir yandan da etraftaki canavara dönmüş yetişkinlerle savaşıyor.

IMDb : 6.7 / 10

17. The Stranger

En karanlık sırlarınızı düşünün herkesin kimseye söylemediği sırları vardır. Şimdi birinin size bunlarla şantaj yaptığını hayal edin ya da eşiniz hakkında tahmin bile demediğiniz bir şeyi öğrendiğinizi. Ocak ayında yayınlanan gizem dizisini izlerken tahminlerinizde sürekli yanılacaksınız.

IMDb : 7.3 / 10


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

İnci Burcu EMEKSİZ

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF