Evde Yetiştirebileceğiniz Bitkiler

Evinizi çiçek bahçesine çevirmek için 5 adet bakımı kolay bitki!4 dk


  1. Paşa Kılıcı: Özellikle dekoratif amaçlı kullanılan zarif Paşa Kılıcı bitkisi evinize modern bir dokunuş getirecek. Bu bitki az sulama ve yarı ışıklı ortam severken aynı zamanda hem sulu hem de sussuz ortamlarda yetişebildiği için bakımı oldukça kolay.
  2. Çin Herdemyeşili:Birçok ülkede şans bitkisi olarak bilinen Çin Herdemyeşili Türkiye’de de oldukça sevilen bir bitki. Karanlık ortam seven bu bitkiyi evinizin güneş almayan bir bölümüne koyduğunuz taktirde zahmetsiz bir şekilde hayatınıza eşlik edecektir.
  3. Şans Bambusu: Karanlık ortam seven Şans Bambusu özellikle banyoların vazgeçilmez parçası haline geldi. Şans Bambularını su dolu bir cam şişeye koyduğunuz zaman 2 – 3 hafta boyunca suyunu değiştirmenize gerek kalmadan kendi kendine büyüyebilir. Ayrıca Şans Bambularını toprağa dikebilir ve yine karanlık ortam ve az sulama ile büyütebilirsiniz.
  4. Kaktüs:  Her evin olmazsa olmaz bitkisi Kaktüsler! Hem hoş görüntüsü hem de zahmetsiz bakımı ile her evde mutlaka bakılan Kaktüs bitkisini siz de kolaylıkla evinizde yetiştirebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken konu bu bitkiye çok az su vermek!
  5. Kurdele Çiçeği: Şık ve zarif duruşuyla Kurdele Çiçeği evinizin havasını temizlerken aynı zamanda aşağıya doğru kıvrılan yaprakları ile evinizin her köşesine çok yakışacak. Kurdele Çiçeği iki üç günde bir su isterken aynı zamanda yarı güneşli ortamlardan hoşlanıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sinem Durmaz

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF