En Kötü Hissettiğiniz Anlarda Size Yardımcı Olacak 5 Tavsiye

"Bir başka insanın sırtından mutluluk talep etmeye hakkımız yok." Gündüz VASSAF6 dakika


1- BULUNDUĞUNUZ ORTAMDAN UZAKLAŞIN

Sizi o an yıpratan ve üzen kişilerle fazla polemiğe girmeden ordan uzaklaşın. Çünkü karşı taraf sizi üzdüğünü düşünmeden hal ve hareketlerine devam edecektir. Yapmanız gereken stresli ve gergin olan ortamı bir an önce terketmek. Böylelikle hem siz karşı tarafın sarfettiği kırıcı cümlelere canınızı sıkmayacak, hem de ortam sakinleştikten bir zaman sonra daha yapıcı bir konuşma ortamı yaratma fırsatı bulabileceksiniz.

2- YÜRÜYÜŞ VE MÜZİK

Benim kullandığım en etkili yöntemlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Sizi üzen, kıran bir durumda çok kötü hissettiğinizde kulaklığınızı takın ve yürüyün. Müzik hem kafanızdaki yaşanmış kötü olayları bastıracak yürüyüş ise kötü enerjinizi atmayı sağlayacaktır. Ne kadar rahatladığınızı siz de farkedeceksiniz.

3- KİTAP VE OYUN GİBİ AKTİVİTELERE YÖNELİN

Kitap okumanın sizi, yaratılan sinir ve stres ortamından uzaklaştırdığı bilim adamları tarafından da kanıtlanmış bir gerçek. Çünkü kitap sizi başka bir dünyaya taşıdığı için olan olaylara siniriniz, stresiniz ve üzüntünüz önemli ölçüde azalacaktır. Oyun da keza aynı şekilde bambaşka bir olay kurgusuna sizi yönlendirdiği için yıpranmanızı ve üzüntünüzü giderecektir.

4- O AN SİZİ EN ÇOK ANLAYACAK DERT ORTAĞINIZLA ÜZÜNTÜNÜZÜ PAYLAŞIN

Sizi anlayan bir insanın olmasından daha değerli hiçbir şey yoktur. O an sizin derdinizi sıkıntınızı kendininmiş gibi can kulağıyla dinleyip size yardımcı olmak isteyen insanlar varsa hiç çekinmeden içinizdekileri onlarla paylaşın. İnanın içinizin biraz olsun ferahladığını ve daha sağlıklı düşünmeye başladığınızı farkedeceksiniz.

5- YALNIZSANIZ VEYA KİMSEYLE KONUŞMAK İSTEMİYORSANIZ DÜŞÜNCELERİNİZİ KALEME ALIN

Yazı duygusal ve içli insanlar için çok etkili bir yöntemdir. Sanki her yazdığınız kelimede kalem, kağıt size yoldaş olur. Yaşadığınız ve üzüldüğünüz kötü olayı çekinmeden, sıkılmadan sessiz ve sakin bir ortamda kendinizi dinleyerek her yönüyle kaleme alın. Rahatladığınızı ve sinirinizin, üzüntünüzün dindiğini hissedeceksiniz.

Siz değerli okurlarıma verebileceğim nacizane fikirlerim bunlar. Hayatta sizden daha değerli hiçbir şeyin olmadığını ve gelip geçici olan bu dünyada üzülmek yerine daha pozitif ve mutlu bir yaşamı seçmeniz dileğiyle… 🙂


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Anıl Pakoğlu<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF