Efsane ve İkonik dizi Sex and The City Kadınlarının Erkekleri

2 dakika


Bir dönemin efsane dizisi olmakla kalmayan günümüzde de halen olmuş popülerliğini koruyan efsane dizi “Sex and The City” bize çok şey öğretti özellikle de kadın erkek ilişkileri hakkında kafamızda oluşan birçok soruya yanıt bulduk izlerken…

Tabii bu soruların cevaplarını bulmak öyle kolay olmadı birçok yaşanmışlık,birçok insan sonucu edinilen tecrübe ve yapılan hatalar sonucu belki biraz olsun bulabildik cevapları.

Dizide yer alan dört kadın ana karakter bizlere kadın erkek ilişkilerini en doğal haliyle gösterdi.Bu süreç içinde hepsinin hayatından farklı erkekler ve farklı ilişkiler geçti.

Kimi duygusallığıyla,kimi sadakatiyle,kimi annesinin sözünden çıkamayan tavırlarıyla kimi de dengesiz ama bir o kadar da çekici yanıyla ön plana çıktı gelin bakalım hangi erkek karakter hangi özelliği ile ön plana çıkmış

Smith...

Sex and the city de erkeklerden  en sevdiğim kurgusal karakterdin sadece yakışıklı olduğun için değil  ne istediğini bilen ve sevdiğinin sonuna kadar yanında olan biriydin...Bakışın,duruşun,kadınları anlayan tavırların ve genç yaşına rağmen ruhsal olgunluğun kimi etkilemez ki? İnsana bu zamanda böylesi kaldı mı keşke benim olsa cümlelerini kurdurtan cinstendin gerçekten.Benden tam puan aldın!!!Steve...

O kadar hayalperesttin ki olayların hiçbir artısını eksisini düşünmeden hareket ediyordun bir de alıngansın yani hiç sevmem böyle tipleri Miranda iyi tahammül etti sana...Rahatına düşkünlüğün sakin tavırların insanı çileden çıkartır.Hiç mi iyi yönün yoktu vardı tabii ki bir kadın için bulunmaz bir nimet olan empati yeteneğin ve pozitifliğin   sayesinde benden puanları topladın.Benden sana on üzerinden 5 puan!!!

Jack Berger...

Jack Berger.. Pasif agresif hareketlerin üstadı doğru düzgün ayrılmayı bile beceremeyen son derece ezik ve dengesiz bir adamdın düşman basına dediğim cinstensin seni de hiçççç sevmedim kafanda  kurup kurup deliriyordun kendi kendine..Bir sorun varsa ortada konuş işte ama sen de nerede o yürek..Sana benden on üzerinden 2 puan çok bile!!!

Harry...

 Tamam belki hayallerimizde ki yakışıklı prens değildin ama yakışıklı olanları da gördük..Her şeyin dış görünüş olmadığının kanıtısın ve "birey" olabilmişsin.. Sevdiği kadının her daim yanında olan onu anlamaya çalışan akıllı bir adamsın helal olsun sana sek erkek!! Mutlu etmeyi bilen bir adamdın ve sonuna kadar da mutlu olmayı hak ettin.Kadınlar sadece dış görünüşe önem veriyor diyenler utanır mı ?Hiç sanmam ama bilenler bilir bu çok büyük bir klişe.Benden sana on üzerinden 6 puan sonuna kadar hak ettin!!!

Trey...

En korkutucu türdensin gelmişsin kırk yaşına hala anne anne anne ayyy evlerden ırak zaten zengin olmasan statün olmasa kim napsın seni ki karar bile alamıyorsun annenden habersiz bir de gelenek görenek düşkünlüğün yok mu.. Delirtirsin insanı..Maalesef ki sadece  fiziksel gelişimini tamamlamışsın gerçi ondan da emin değilim ama kişilik gelişimin  daha vahim durumda ...Dış görünüşüne lafım yok bak fena değildin ama o bile kurtaramadı seni..Benden sana on üzerinden 4 puan!!!

Aidan...

Güvenilir sadık uzun boylu tatlişsin sevgini sadece lafla değil davranışla da gösteren nadir kişilerdensin bir kadın daha ne ister ki diyesi geliyor insanın ama olmayınca olmuyormuş işte bir yerden sonra vazgeçmek gerek biraz saflık vardı bence sende ya da aşktan gözün kör olmuştu bilemiyorum.Yine de her şey farklı olabilirdi diye düşünmeden edemiyor insan.Neyse sana benden on üzerinden 7 puan!!!

Mr. Big...

Tamam kabul çok yakışıklı olmamana rağmen garip bir çekiciliğin var bir mutlu ediyorsan on kez üzüyorsun da dengesizsİn kaç yaşına gelmişsin ama hala aklın beş karış havada ne istediğini bilmiyorsun zor yanii seninle olmak.Senden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışırdım ama durabilir miydim bilmiyorum çünkü sırrını bilemediğimiz bir çekim var bizi kıskıvrak ele geçiren 🙂 O muzip bakışların çapkın gülüşün kaç km öteden bile etkisi altına alır insanı..Ne seninle ne de sensiz dedikleri kişi kim mi? İşte o kişi sensin Mr.Big..Napalım sende böyle bir türsün.Her neyse benden sana on üzerinden 8  puan iki puanı nerelerden kırdığımı sen iyi biliyorsun!!


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Melike Gündoğdu<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF