DÜNYA HER ZAMAN ZALİM

2 dakika


Bu gün her şeyin başladığı gün, 04.07.2020 Cumartesi, hayatın başlangıcı mı yoksa bitişti mi? Dünyanın her türlü felaketinin başladığı ve insan ırkının her türlü kötülük ve hastalık ile dolması mı hayatın bitmesi.

Belki de, insan ırkın tamamıyla ortadan kalkması, bazı hayatların normal ve fakir insanların refah ile yaşamasını sağlar, ölenler zengin olduğu sürece. Hayatın başlangıcından itibaren hayat ve insanlar ölümden kaçmak, için bindir yolunu ararlar, zorluklar her daim yanlarında zaten korkuları ölüm değil. Yokluk, sonsuzluk hayatın anlamını bilmeden geçirdikleri 50-60, belki 100 sene, korkuları bundan kaynaklanıyor. 

Hayatın başlangıcını bilmediğimiz bir dünya da belki de sonsuz bir karmaşanın içerisinde yok oluyoruz, açlık sefalet, fakirlik ve çaresiz bunlar bir insanın ulaşabileceği ve ulaştığında hayatını tamamıyla bitire bileceği sözcükler. Dünya da kaç milyar insan sefalet ve ölüm ile uğraşıyorlar farkında mıyız, hayatın tamamıyla yokluk içinde geçmiş bir dilim ekmek bir damla suya muhtaç onlarca insan olduğunu biliyor muyuz tabi ki de hayır.

İnsanların para ile satın alma istekleri, her şey sadece onların elinde olduğunu düşünmeleri bana saçma ama bazı topluluklara doğru geliyor, çünkü o topluluk da o kişilerden paylarını aldığı için. Mal ile çok zengin insanlar, bir ekmeyi bölüşmez, paylaşmaz ama gönlü zengin, elde fakir olan insanlar tek lokmasını bile paylaşır. Çünkü zengin olan paylaşmayı bilmez ama fakir olan tek lokmasını paylaşır. Aç olanın halinden eskiden ve şimdide aç olan anlar zorluğu, kötülüğü ve zalimliği.

Dünyada insanlar para için her türlü işi yapmak isterler ev geçindirmek hayatta kalmak için, ama diğer taraftan bazı insanlar çalıştırdıkları insanları, köpek gibi aşağılar, her zaman en alta olmalarını ve kendilerine muhtaç kalmalarını ister. Çünkü para kazanmaya çalışan, her dakika sabır çeker ne deseler onu yapmaya hazırdır, ama zengin olan şeref yoksulu insanlar parasını verdiği için kölesi, hizmetlisi zannediyor. Dünyanın ve hayatın en kötü ve en kötü tarafı parası olanın dokunulmaz, fakir olanın suçlu olması.

Çünkü bu dünyada hiç kimse kimseyi düşünmez, hiç kimse bir başkası için gözyaşı dökmez, bencillik yapıyoruz çünkü hayat ve bazı insanlar bize bencil olduğun zaman kazanıla bileceğini gösterdi. Gösteren insanların zengin yardım etmeye çalışan insanların fakir olduğu bir dünya bir toplumda ve bir ülkede yaşıyoruz. Bizde bir söz vardır herkes çok iyi bilir ama hiç uygulamayan onlarca insan gördüm. ‘‘ Komşusu Açken Tok Yatan Bizden Değildir’’ 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Mustafa Bar<span class="bp-unverified-badge"></span>

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF