DOSTUM BU UYGULAMALAR BİR HARİKA !

Mutluluğu tatmanın tek çaresi, onu paylaşmaktır. O yüzden bütün güzellikleri birlikte keşfedelim istiyorum. Tüm okurlarımın güzel bir yıl geçirmesi dileğiyle...21 dakika


DOSTUM BU UYGULAMALAR BİR HARİKA !

Mutluluğu tatmanın tek çaresi, onu paylaşmaktır. O yüzden bütün güzellikleri birlikte keşfedelim istiyorum. Tüm okurlarımın güzel  bir yıl geçirmesi dileğiyle…


‘DÖNÜŞÜM’ adlı yazım için tıklayın…

Diğer Teknoloji içeriklerine ulaşmak için tıklayın…


  Merhaba. Bugün sosyal medya fenomeni gibi ‘‘hellooooo’’  diyerek gelesim vardı. Türk dili ve edebiyatı okumanın gereklilikleri diyelim. O yüzden tekrar merhaba. Nasılsınız? Çok uzun süre buluşamadık. Özleştik mi? Ben sizinle olmayı özledim. Ve güzel bir içerikle de geldim. Hepimiz kısıtlamalar ile birlikte telefonlarımızı daha fazla kullanıyoruz.  Peki telefonlarımızın içindeki uygulamalar bize hediyeler kazandırsa , faydalı bilgiler verse, bir çok şeyi bir uygulama yapsa  yada  bizim için en uygunu, en doğruyu gösterse  nasıl olur? Cevap vermeden önce dostum bu uygulama bir harika diyeceğiniz kısa bir yolculuğa çıkalım istedim.

 Sizler için kullandığım telefon uygulamalarını derledim.

Banabak

  İlki Banabak uygulaması, P&G markalarının ve diğer program ortaklarının işbirliği ile gençlere özellikle üniversite öğrencilerine özel fırsatlar sunan mobil bir uygulama. Uygulamanın temelinde  baks kazanıyorsun ve bakslarını ödüle çeviriyorsun. Baks başka dillerde para, papel gibi anlamlara geliyor ve uygulama da böyle bir işlevi var.

  Baks kazanmak aslında çok basit. Alışveriş fişinin fotoğrafını çekip, öğrenci olduğunu kanıtlayıp, anket sorularını cevaplayarak, sürpriz görevlere (foto yarışma, sosyal medya paylaşım, video izleme…) katılıp ve arkadaşlarını davet ederek vb. yollarla baks kazabiliyorsunuz.

 Uygulamaya Google Play veya App Store ‘dan erişebiliyorsunuz. Ya da o kadar haber veriyorum  benim davet linkimden de https://bnbk.in/cgr/AkAwO   katılabilirsiniz. J

Turkcell Bizce

  Bizce, kadınlarımızın ekonomiye katılımları, kendilerini istedikleri yönlerde geliştirmeleri, ihtiyaçları olan bilgilere kolay erişmelerini sağlamaları için tam destek olan, ayrıcalıklar ve sürprizler sunan bir kadın platformu.  Uygulamanın içinde ilgi çekici birçok nokta var.

  Bizim Pazar ile kadınlar, hem el emeği ürünlerini satabiliyor, hem de beğendikleri ürünleri satın alabiliyor.  Bir diğeri ise , ister yeteneklerinizi geliştirerek ilgi duyduğunuz meslek alanında usta oluyorsunuz isterseniz de konusunda uzman kadın ustaları çağırabiliyorsunuz.  Yine içerisinde astroloji, indirim paylaşımları ve uzman görüş ve kariyer yolculukları videoları da yer alıyor.

 Benim en ilgimi çeken nokta ise ayrıcalıklar bölümünde ‘‘Kupun Biriktir Kampanyası’’ na  giriş yaparak, kuponlarınızla gb kazanıyosunuz.  Her  gün bir kupon alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra belirli dönemlerde telefon çekilişi oluyor, ona da göz atabilirsiniz.Yukarıya da daha önce  kullandığım kupunları ekledim,geldiğine emin olabilirsiniz.

 Uygulamaya yine Google Play veya App Store ‘dan  erişebiliyorsunuz.

KitSort: Kitap Bul, Fiyat Karşılaştır

 KitSort , tam kitap severlere yönelik bir mobil uygulama. Ben bir uygulama yapsam kesin böyle bir uygulama yapardım. Çünkü internette ve yayınevlerin de kitap aramak çok zor, deli eden bir iş.  Siz hiç kitap aradınız mı? Aradıysanız anlarsınız.Uygulama sizi büyük bir yükten kurtarıyor ve zamandan tasarruf yapabiliyorsunuz.  50’den fazla website ve uygulama üzerinden kitap fiyatlarını anında karşılaştırıyor ve böylelikle en uygun kitap satıcısını bulabiliyorsunuz. 

 Uygulama genç girişimci 21 Yaşında Murat Ünlü tarafından geliştirilmiş. Şimdilik sadece Google Play üzerinden  erişebiliyorsunuz.

365 Gun Bayer AG

  365 Gün, Bayer’in iş birliği ile yılın her gününü doya doya sağlıkla yaşamak isteyenlere özel fırsatlar sunan mobil bir uygulama. Banabak’ a benziyor. Bu kez puan topluyorsunuz  ve topladığın puanlarla ödüllerini  alıyorsunuz. 

  Aldığın Bepanthol, Supradyn, Redoxon, Elenatal ve Priorin ürünlerinin bulunduğu alışveriş fişinin fotoğrafını çekip  göndererek, günlük adım hedefine ulaşarak, anketleri cevaplayarak ve eğlenceli videoları izleyerek puan toplayabiliyorsun. Cep telefonuzdan Google Play veya App Store ‘ı açarak  erişebiliyorsunuz. Üye olurken benim referans kodumu  ( 2609546697 ) girip, ilk 15 puanınızı kazanabilirsiniz.

Help Steps

 Helpsteps uygulaması, giderek hareketsizleşen hayatımızı daha hareketli ve daha sağlıklı hale getirmeyi amaçlayan, ve kurguladığı alt yapısıyla da kullanıcıları bu amaçta motive eden bir sağlık ve sağduyu uygulaması.

 Günlük attığınız adımlarınızı kazanca çevirmeye ve bu kazanç ile sosyal sorumluluk projelerine bağış yapabilme imkanı sunuyor. Adımlarınızı gün bitmeden HELPSTEPS yani HS’ye çevirmeniz gerekiyor. Biriktireceğiniz bu HS’ler ile sağduyu sayfasında yer alan ihtiyaç sahibi çocuklarımıza, insanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına adım bağışı yapabiliyorsunuz. Haydi, HelpSteps ile adımlarını iyiliğe çevirelim!İ İnanın çok iyi hissedeceksiniz.

  Bu arada uygulamanın sağlıklı çalışabilmesi için arka planda çalış özelliğinin aktif olması ve pil tasarruf modunun kapalı olması gerekmektedir. Uygulamaya  yine Google Play veya App Store ‘dan erişebiliyorsunuz.

Video Düzenleyici & Fotoğraf Müzik – InShot                       

  Günümüz dünyasın da  telefonlarımızı  çok fazla kullanıyoruz. Bir sürü whatshapp gruplarımız var. Her yerden fotoğraf,video ve dosyalar geliyor. Saklamak istediklerimiz var. Ama telefonlarımızın saklama alanları kısıtlı veya donma sorunu yaşıyoruz. Sizde böyle bir sorun yaşıyor musunuz?  Yaşıyorsunuz biliyorum. İşte bu yüzden tek uygulama ile birçok şey yapabilecek ve yerden tasarruf edebileceksiniz. Ve saklamak istediklerinizi saklayabileceksiniz.

 InShot ,kolay ve profesyonel video  ve fotoğraf editleme programı. Uygulama ile  video ve fotoğraflarınızı düzenleyebiliyorsunuz, slayt yapabiliyorsunuz,  videolarınızı dönüştürebiliyorsunuz,  sanatsal filtreleri kullanabiliyorsunuz  ve içerisinde vb. bir çok özelliğine daha bakabilirsiniz. Ücretsiz deneme süresi ile uygulamaya Google Play veya App Store ‘dan  erişebiliyorsunuz. 

Yaani: Türkiye’nin İnternet Tarayıcısı

 Bu uygulamayı bir çoğunuz biliyorsunuzdur. Ülkemizin kullanımı kolay, hızlı arama deneyimi sunan bir tarayıcı uygulaması. Yerli malı yurdun malı diyerek uygulamayı kullanabilirsiniz.

 Güzelliklerinden birincisi, Yaani’yi indiren ve uygulamayı açan tüm Turkcell aboneleri, uygulama içerisindeki kullanımlarda geçerli ayda bir kere bir ay geçerli 1 GB kazanıyor.  İkincisi de, çekilişe katıl butonuna tıkladıktan sonra açılan formu doldurarak cep telefonu çekilişine katılabilirsiniz. 8 Ocak tarihine kadar her gün katılabilirsiniz. 

 Biliyorsunuz ama söyleyeyim ,uygulamaya Google Play veya App Store ‘dan  erişebiliyorsunuz. 

Peapp

  Peapp, Adet takvimini ve regl döngünü senin için takip ediyor, sana her gün eğlenceli ve bilgilendirici tavsiyeler veren kadınlar için mobil bir uygulama. 

 Verdiğin bilgiler doğrultusunda adet takvimini düzenliyor, PMS, regl, yumurtlama ve doğurganlık dönemlerin yaklaştığı zaman sana haber veriyor ve bu bilgilendirmeyi her ay düzenli yapıyor. Pepzine’de her gün yenilenen, okuması zevkli makaleler paylaşıyor ve telefonuna gönderdiği mesajlarla gününü güzelleştiriyor.

 Pepstore’da ise tamamen ücretsiz bir şekilde sana harika hediyeler kazandırıyor. Uygulamaya Google Play veya App Store ‘dan  erişebiliyorsunuz.


Kırmızı Işık & KADES

Kırmızı Işık uygulaması, kadınların şiddetten korunmasına destek olmak ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda onları bilgilendirmek amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Vodafone Vakfı desteğiyle hayata geçirilmiş , Kades uygulaması ise aynı amaçla Emniyet Genel Müdürlüğü  tarafından hayata geçirilmiş mutlaka indirilmesi gereken iki mobil uygulama.

 Kadın Destek uygulaması (KADES) , T.C. Kimlik numarasını girerek ve sonrasında gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirerek , cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi sağlıyor. Kırmızı Işık uygulaması  ise acil numaraları ve yakınlarınızı tek tuş ile arayabiliyor, yakınlarınıza ister tek tuş ile ister gizli bir şekilde konum bilginizi içeren mesaj gönderebiliyorsunuz, size en yakın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birimlerine ulaşabiliyor ve yolculuk rotanızı yakınlarınızla paylaşıp rotadan çıktığınız anda yakınlarınızın bildirim almasını sağlayabilir ve anlık iletişimde kalabiliyorsunuz.

 Cep telefonuzdan Google Play veya App Store ‘ı açarak  erişebiliyorsunuz. Bu iki uygulamayı da gerçekten ihtiyacı olanları düşünerek lütfen gerektiği anda kullanalım!


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

SERAY YILMAZ<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF