Djokovic Amerika Açık’tan Diskalifiye Edildi

Novak Djokovic'in dikkatsiz bir şekilde vurduğu topun çizgi hakemine gelmesi sonucunda Amerika Açık Tenis Turnuvası'ndan diskalifiye edildi.7 dakika


Novak Djokovic'in dikkatsiz bir şekilde vurduğu topun çizgi hakemine gelmesi sonucunda Amerika Açık Tenis Turnuvası'ndan diskalifiye edildi. Djokovic, cebindeki topu "hedef almadan" dikkatsiz bir şekilde çizgi hakemine doğru fırlattı. Çizgi hakeminin soluk borusuna isabet eden top, hakemin nefessiz kalarak yere düşmesine sebep oldu.

Seti İspanyol rakibi Pablo Carreno Busta karşısında 6-5 geride götüren Djokovic, sinirlendiği bir anda topu kontrolsüz bir şekilde çizgi hakemine doğru fırlattı. 18. Grand Slam şampiyonluğunu kazanarak Federer ve Nadal ile arasındaki farkı kapatmaya çalışan Djokovic, bu harektinden sonra turnuvadan men edildi.

17 Grand Slam şampiyonluğu olan Djokovic, seyircilerin olmadığı stadyumda, hakemlerle uzun bir süre konuştuktan sonra sessizce korttan ayrıldı.

Resmi İnstagram sayfasından açıklama yapan Djokovic, herkesten özür diledi;

"Bütün bu durum beni gerçekten çok üzdü. Çizgi hakemini kontrol ettim ve turnuva bana onun iyi olduğunu söyledi. Onu bu kadar strese soktuğum için gerçekten çok üzgünüm. Kasıtsız ve yanlış bir durum. Özel hayatına saygı duyduğumdan dolayı adını söylemeyeceğim. İçeriye geri dönüp hayal kırıklıklarım üzerine çalışmam ve bunlardan bir oyuncu ve insan olarak ders çıkarmam gerek "

Carreno Busta: "Novak asla çizgi hakemine vurmak istemez"

Olaylar karşısında şok içinde olduğunu belirten Carreno Busta Zoom ile yapılan görüşmede, "Böyle bir olayı Novak'tan hiç beklemezdim"dedi. 2017 Amerika Açık Yarı Finalisti kendisi için de zorlu bir an olduğunu söylerek ekledi:

"Tabii Novak'ın bunu kasıtlı olarak yapmadığını düşünüyorum, hiçbir oyuncu bunu kasıtlı yapmıyordur. Bu sadece bir an. Bunun şansızlık olduğunu düşünüyorum, Novak asla çizgi hakemine vurmak istemez."

Djokovic Amerika Açık'taki Sıralama Puanlarını Kaybedecek

ABD Tenis Birliği Djokovic'in diskalifiye edilmesiyle ilgili açıklamasında şunları söyledi:

"Grand Slam kural kitabına uygun olarak, sahada kasıtlı olarak bir topa tehlikeli veya pervasızca vurma veya sonuçları ihmal ederek bir topa vurma eylemlerini takiben, ABD Açık turnuva hakemleri, Novak Djokovic'in 2020 ABD Açık'tan diskalifiye edilmesine karar verdi. Djokovic ABD Açık'ta kazanılan tüm sıralama puanlarını kaybedecek ve turnuvada kazanılan para ödülü, para cezası olarak kesilecek."

Djokovic dördüncü tura ulaşarak 250 bin dolarlık para ödülü kazanmıştı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Burak Başkaya<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF