Deli Saçması Bölüm 2

''Aşk, gerçekliğin ilk ışığında yok olacak bir sistir.'' Bukowski4 dakika


Telefonu açıyorum. İnsanların karakterlerini ses tonları fısıldar.  Ve ben telefonun ucundaki ses tonuna aşinayım.-Neden gelmedin? Oysa her şey hazırdı. Biletlerimiz, tutkumuz ve çokça kurduğumuz hayallerimiz…

-Kendini kaybetmen için 5 yıl harcadın. Peki ya bulman için ne kadar gerek?
Sustum. Sustukça beynim afilli ayrılık cümleleri ve bahaneler üretiyordu. Oysa içimde bir kara delik vardı. Hepsini alıp yutuyordu. Karanlık dehlizlerde ve eski mahzenlerde olsam nasıl olurdu. Bir tutsak gibi hissediyordum fakat hiç prangam yoktu.

Konuşmaya karar verdim.
-Teşekkür ederim.
-Neden?
-…
Telefonu kapattım. Niçin teşekkür etmiştim? Telefonun ucundaki sese 5 yıl boyunca şiirler yazdım. Tüm okuğum aşk romanlarında o ve ben vardık. Hayaller kurmuş ve gerçekleştirmek üzereydik. Onunla gidebilirdim. Ama gitmedim. Her zaman söylenir gidene değil kalana zor ayrılık diye. Ben kalmadım. Yarı yolda bıraktım.

Bu benim hayata bir şekilde çelme takışımdı. Ama anlamı yoktu. Kaldığım her saniye için kendime küfrettim. Telefondaki numaraya baktım. Numara orada duruyordu. Eve giderken büyük bir çınar ağacı gördüm. Ve oracığa oturdum. Önüme bir gazel düştü. Kahverengi cömertçe üstündeydi. Bir sigara yaktım. Ve Konstantinos Kavafis’in Şehir Şiiri’i aklımda tekrar etti. Sessizliği ancak bu şekilde bölebilirdim.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF