Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Tartışmalara Cevap Niteliğinde Karar!

3 dk


Uzun süredir meslek yasalarının olmayışından muzdarip olan psikologların dertlerine bir yenisi daha eklenmişti: Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bünyesinde psikoloji lisans eğitimi.

13 Temmuz 2020 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nin, takiben Ankara Üniversitesi’nin Psikoloji bölümünü Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bünyesinde konumlandırmasına psikoloji camiasından tepkiler yağıyordu. Bugün ise beklenen açıklama geldi! Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter üzerinden konuya dair paylaşımda bulundu. 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıköğretimde psikoloji lisans eğitimi konusu dahil olmak üzere, psikoloji eğitiminin geneli hakkında ivedi bir rapor hazırlanması için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’na talimat verdiğini bildirdi. 

Altun, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “ Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı ve açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’na talimat verdi” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Altun’un Paylaşımı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Berfin Uça<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF