Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Tartışmalara Cevap Niteliğinde Karar!

3 dakika


Uzun süredir meslek yasalarının olmayışından muzdarip olan psikologların dertlerine bir yenisi daha eklenmişti: Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bünyesinde psikoloji lisans eğitimi.

13 Temmuz 2020 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nin, takiben Ankara Üniversitesi’nin Psikoloji bölümünü Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bünyesinde konumlandırmasına psikoloji camiasından tepkiler yağıyordu. Bugün ise beklenen açıklama geldi! Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter üzerinden konuya dair paylaşımda bulundu. 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıköğretimde psikoloji lisans eğitimi konusu dahil olmak üzere, psikoloji eğitiminin geneli hakkında ivedi bir rapor hazırlanması için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’na talimat verdiğini bildirdi. 

Altun, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “ Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı ve açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’na talimat verdi” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Altun’un Paylaşımı


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Berfin Uça<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF